Typicky_migrant_Britanie_zena_z_oblasti_IT_a_ma_30_40_rokov_2017

Typickým migrantom žijúcim vo Veľkej Británii je žena, ktorá je zamestnancom z oblasti informačných technológií, má 30-40 rokov a je vo vzťahu.

S týmto výsledkom prišiel prieskum najväčšej svetovej siete pre ľudí, ktorí žijú a pracujú v zahraničí – InterNations. InterNations vykonala prieskum spomedzi 14 300 ľudí, ktorí žijú v zámorí, čo predstavuje 174 národnosti a žije v 191 krajinách a oblastiach.

InterNations vďaka tomu bola schopnou získať charakteristiku a typické vlastnosti migranta vo Veľkej Británii a prišla s týmto profilom:

Typicky_migrant_Britanie_zena_z_oblasti_IT_a_ma_30_40_rokov_2017_profile

Profil ukázal zaujímavý fakt, že typický migrant pred príchodom do Británie už mal prácu, alebo bol už zamestnaní v zahraničí a následne bol poslaný do Veľkej Británie, kde má jeho spoločnosť pobočku.

InterNations taktiež zistila, že 68% z krajanov, ktorí žijú a pracujú v Británii zarábajú viac ako £ 25 000, čo je priemerný príjem pre Londýnčana:

Typicky_migrant_Britanie_zena_z_oblasti_IT_a_ma_30_40_rokov_2017_profile_2

To by sa však mohlo všetko zmeniť, ak Británia opustí Európsku úniu.

Prieskum ukázal, že 64% respondentov (ktorí vyplnili prieskum pred hlasovaním o Brexite) “považuje ekonomiku a trh práce jedným z najlepších možných výhod svojho miesta určenia”, zatiaľ čo 77% hodnotilo “politickú stabilitu Británie pozitívne.”

Premiérka Theresa Mayová signalizuje, že Británia sa bude usilovať o “tvrdý Brexit” – takže bez prístupu k jednotnému trhu EÚ, výmenou za plnú kontrolu nad imigráciou (podľa jej prejavu v Londýne zo 17. januára).

Od tej doby už niekoľko firiem a bánk varovalo, že z Londýna pravdepodobne vykonajú odchod a preto, lebo chcú zmierniť prípadné otrasy na svoje aktivity a podnikanie. Napríklad, banka Goldman Sachs v Londýne, v dôsledku obáv z Brexitu uvažuje vykonať zníženie svojej pracovnej sily až o 50%. To by mohlo mať vplyv na počet vytvorených pracovných miest pre migrantov, ktorí by chceli pracovať v Británii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheGuardian, Independent

Facebook komentár