USA predali zahraničným vládam zbrane v hodnote 175 miliárd dolárov.

USA predali zahraničným vládam zbrane v hodnote 175 miliárd dolárov.

Predstavitelia Pentagónu a Ministerstva zahraničia USA v piatok večer oznámili, že ich krajina vo fiškálnom roku, ktorý sa skončil 30. septembra, predali zahraničným vládam zbrane v hodnote 175 miliárd dolárov.

Úrad pre politické a vojenské záležitosti ministerstva zahraničných vecí v piatok uviedol, že tohtoročné zvýšenie predajov o 2,8% sa zhoduje s úsilím prezidenta Trumpa „komplexne zreformovať a modernizovať proces prevodu zbraní“.

Predaj vojenského materiálu USA zahraničným vládam v predchádzajúcom fiškálnom roku predstavoval hodnotu 170 miliárd dolárov.

V roku 2017 Trumpova administratíva zaviedla stratégiu „Kupovať Americké a zamestnávať Američanov“, v ktorej prezident vyzval zahraničné vlády, aby kupovali viac amerických výrobkov, konkrétne zbrojných systémov vyrábaných v USA.

Riaditeľka Agentúry pre spoluprácu v obrannej bezpečnosti z Pentagónu – Heidi Grantová, novinárom povedala: „Výsledky týchto nákupov ukazujú, že Spojené štáty americké sú naďalej vedúcim celosvetovým bezpečnostným partnerom. Nielenže už ponúkame najpokročilejšie obranné vybavenia sveta, ale aj čoraz viac sa prispôsobujeme technickým potrebám našich spojencov a partnerských armád.”

Podľa posledných údajov zverejnených predstaviteľmi štátu a obrany, predaj stíhačiek F-35 od spoločnosti Lockheed Martin do Japonska predstavoval hodnotu 23,11 miliárd dolárov, čo viedlo americký vývoz zbraní.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár