Keďže máme za sebou rok rozsiahlych útokov hackerov, až 75 percent z legitímnych webových stránok má slabé miesta, ktorým je potenciálne vystavení každý, kto ich stránky nakoniec navštívi.

Podľa vyjadrení výrobcu bezpečnostného softvéru Symantec: “S novými unikátnymi možnosťami tzv. malwaru (počítačové vírusy, trójske kone, spyware a adware) bol v roku 2015 zaznamenaný až 36 percent medziročný nárast ohrození, keďže sa správcov webových stránok nedarí “chrániť” kódy, ktoré vedú k kybernetickým útokom. Symantec v tomto prieskume využila zozbierané údaje z roku 2015, najmä zo svojich produktov a tretích strán, čím sa im podarilo zostaviť databázu zraniteľnosti webových stránok o rozsahu viac ako 74 000.

Súvisiace: Aktuálna mapa hackerských útokov po celom svete

Stále menej renomovaných webov čelí zásahom formou nevyžiadanej pošty. Dokonca návštevy cez zariadenia iPhone mohli pred piatimi rokmi pomôcť spotrebiteľom vyhnúť sa hrozbách, ale v súčasnosti hackeri našli spôsob, ako obísť všetky tieto zabezpečenia.

Po prvé, útoky majú tendenciu prechádzať cez bežne používané platformy, ako sú internetové aplikácie. Podľa spoločnosti Symantec v skutočnosti až 80 percent z najviac využívaných zraniteľností bolo skrytých v produkte Adobe Flash. Ďalším spoločným črtom hackerských útokov v roku 2015 bolo zapojenie zákazníckeho servisu tzv. “pop-up botov”, ktoré užívateľom radili volať čísla, kde boli predávané bezcenné služby.

Správa nakoniec uvádza: “Je čas, aby správcovia webových stránok vo väčšej miere riešili potencionálne hrozby.”

Zdroj: FoxBusiness

Facebook komentár