Zaujimave_statistiky_zimnych_olympijskych_hier_2018

Olympijské hry sú jedným z najsledovanejších televíznych vysielaní sveta a to čiastočne vďaka masívnemu úsiliu okolo produkcie, ktoré smeruje k rozsiahlemu rozsahu udalostí pre vysielanie.

Od tohto pravidla sa nelíšia ani tohtoročné zimné hry, ktoré boli v piatok zahájené v Pchjongčchangu (Južnej Kórei). Podujatie je udalosťou, ktoré stojí miliardy dolárov a zahŕňa práva na vysielanie, ktoré je aktívnym v priebehu niekoľko týždňov a ovplyvňuje všetky časové pásma.

Niektoré z ohromujúcich čísel, ako aj u tohtoročných olympíjskych hier rozpráva príbeh o udalosti, ktorá sa neustále snaží rozširovať. Napríklad vysielacia stanica NBC ktorá má práva na vysielanie vytiahla všetky svoje páky a vyslala najväčší počet komentátorov, aby poskytli prehľad a vyjadrenia k rekordnúmu pokrytiu o veľkosti 2400 hodín.

Súvisiace: Prečo nikto nechce hostiť olympijské hry?

Prečítajte si nižšie a dozviete sa viac o ostatných rekordných štatistikách.

Zímné olympijske hry

9. február 2018 – dátum slávnostného otvorenia zimnej olympiády v Pchjongčchangu.

25. február 2018 – Dátum slávnostného uzatvorenia zimných olympijskych hier v Pchjongčchangu.

10 miliárd dolárov – odhadované náklady zimných olympijských hier v Pchjongčchangu. Táto suma je zhruba podobná HDP Madagaskaru. Zároveň 5-násobne menšia ako olympijské hry v Soči v roku 2014, ktoré boli odhadnuté ako najdrahšie.

2 925 – Počet športovcov, ktorí budú na aktuálnych hrách budú súťažiť. USA vyslali 244 športovcov a jedná sa o najväčšiu delegáciu športovcov v histórii zimných olympijských hier.

39 – vek najstaršieho amerického zimného olympionika: je ním hokejista Brian Gionta. V minulom roku odohral svoj 1000. zápas v NHL.

50 – Niekoľko kilometrov od Pchjongčchangu sa nachádza demilitarizovaná zóna, ktorá oddeľuje juh od Severnej Kórey. DMZ je hranica, ktorá rozdeľuje krajinu na dve, je silne opevnená a je dlhá takmer 260 kilometrov.

Vysielanie olympíjskych hier

5 – sietí od spoločnosti NBCUniversal vysiela hry (NBC, NBC Sports Network, CNBC, USA a Olympic Channel).

$ 900 miliónov + – Peniaze získané pri národnom predaji reklám pre spoločnosť z hier v Pchjongčchangu, čo predstavuje rekord zo zimných hier. Spoločnosť NBC Universal očakáva, že jej pokrytie v službe Super Bowl LII prinieslo príjmy z reklamy o objeme 500 miliónov dolárov.

2 000 – Počet zamestnancov NBC pracujúcich vrámci hier v Pchjongčchangu.

2 400 + – Hodiny pokrytia. Podľa NBC je to je najväčší balík pre zimné olympijské hry. Poslednými zimnými hrami, ktoré tento rekord dosiahly, boli zimné olympijské hry 2014 v Soči.

127 – Miliónov káblov, ktoré NBC pre hry využije. To je zhruba vzdialenosť medzi Los Angeles a San Diegom. Jedná sa o dĺžku 200 kilometrov.

126 + – hodiny pokrytia NBCUniversal za jeden deň. Sieť uviedla, že sa jedná o takmer trojnásobok celkovéjo pokrytia zimných olympijských hier v Innsbrucku, počas roku 1976 od ABC (43,5 hodiny).

89 – Počet komentárov olympijských hier od NBC. Podľa NBC sa jedná o rekord a využila samé známe tváre. Zahŕňa mená ako Mike Tirico pre ktorého je to prvé moderovanie olympijských hier, bývalý olympionici ako lyžiar Bode Miller, krasokorčuliari Tara Lipinski a Johnny Weir.

54 – Roky od prvého vysielania olympijských hier pod hlavičkou spoločnosti NBC, ktorými boli Tokijské hry z roku 1964. Kontrakt olympijskych hier pre NBC je platný až do roku 2032.

17 – Štúdií a riadiacich miestností používaných pre pokrytie olympijských hier spoločnosti NBC, v rámci domácej základne v Pchjongčchangu a NBC Sports v Stamforde, v americkom štáte Connecticut.

99 – Prepravných kontajnerov, plné vybavenia zo NBC, ktoré odcestovali do Pchjongčchangu. Kontajnery sú plné televíznych pomôcok, kamier a iných potrebných materiálov.

2 – Vrtuľníky, ktoré poskytnú letecké zábery. NBC plánuje používať helikoptéry na zábery Pchjongčchangua, ako aj iné udalosti v okolí.

100 – Zhruba počet zamestnancov NBC, ktorí išli priamo na zimné olympíjske hry zo Super Bowlu.

Súvisiace: Ktoré krajiny zlatým medailistom z Olympijských hier vyplácajú najviac

Bizarnosti

85 – Počet robotov, údajne umiestnených na miestach pre poskytovanie informácií o plánoch, doprave a turistických atrakciách, počas olympijských hier.

110 000 – Množstvo kondómov, ktoré sa údajne športovcom na olympíjskych hrách distribuovali. To je zhruba 37 kondómov na osobu.

Budúce olympiády

895 – Počet dní do ďalšej letnej olympiády v japonskom Tokiu (24. júla 2020).

1 455 – Počet dní do ďalšej zimnej olympiády v čínskom Pekingu (4. februára 2022).

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, CNN

Facebook komentár