Airbnb_nahradi_hotely_na_olympijskych_hrach_1

Airbnb a Medzinárodný olympijský výbor v pondelok oznámili nové partnerstvo, ktoré rozšíri dostupnosť bývania v hostiteľských mestách a pomôže obmedziť obrovské náklady na usporiadanie týchto športových podujatí.

IOC a Airbnb v spoločnom vyhlásení uviedli, že dohoda je „ekonomicky výhodná, ale aj sociálne prospešná a environmentálne udržateľná.”

Dohoda znamená, že určité ubytovanie spoločnosti Airbnb bude sprístupnené pre návštevníkov a pracovníkov. Nové možnosti bývania by mohli znížiť potrebu výstavby nových hotelov. IOC potvrdila, že olympijská dedina, v ktorej zostávajú športovci, nebude nahradená ubytovaním od Airbnb.

Olympijské hostiteľské mestá musia plánovať, financovať a budovať rozsiahle projekty v oblasti infraštruktúry, ktoré stoja miliardy dolárov a veľká časť z toho peniazmi od daňových poplatníkov. Tisíce hotelových izieb musia byť postavené tak, aby ubytovali športovcov a turistov. Po skončení akcie sa mestá sťažujú na nevyužitú infraštruktúru. A sľúbené ekonomické výnosy sa zriedka uskutočnia.

Dohoda začne na letných letných hrách v Tokiu a bude pokrýva päť letných a zimných hier do roku 2028 v niektorých svetových turistických mestách vrátane Paríža, Milána a Los Angeles. Finančné podmienky dohody neboli zverejnené.

Airbnb sa tiež stáva celosvetovým partnerom, čo znamená, že značka bude zobrazovaná spolu s najvýznamnejšími svetovými značkami vrátane firiem Visa, Coca-Cola a Alibaba. Toto zviditeľnenie poskytne spoločnosti Airbnb podporu pred nadchádzajúcou verejnou ponukou akcií (IPO), ktorá by sa mohla zrealizovať už v roku 2020.

Tento krok by tiež mohol pomôcť vylepšiť imidž spoločnosti Airbnb. Niekoľko miest po celom svete bojuje s krátkodobými prenájmi, ktoré sú poskytované touto spoločnosťou, čím vo veľa prípadoch počet turistov prevyšuje počet miestnych obyvateľov a zhoršujú podmienky pre bežný život.

Napríklad Barcelona schválila nové nariadenia, ktoré by v roku 2017 mali obmedziť výstavbu hotelov v centre mesta a stanovili strop pre nájomné v súkromných domácnostiach. Nasledovali ďalšie mestá, ako napríklad Amsterdam, Londýn, Paríž a Jersey City. Airbnb sa bránil a stanovil limity nájomného a uviedol, že spolupracuje s miestnymi vládami na nových pravidlách zdieľania domácností.

Spoločnosť zaviedla program s názvom „Jeden hostiteľ, jeden domov“, ktorého cieľom je zabrániť jednotlivcom v kótovaní a propagácii viacerých nehnuteľností na platforme v rámci niektorých miest.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: MSN, Yahoo

Facebook komentár