“Venus” je 78-metrovou jachtou, ktorá bola pred smrťou určená pre Steva Jobsa. Počas posledného víkendu bola videná na Britských Panenských ostrovoch.

Nové fotky zachytili z Woods Hole Inn a prvýkrát s ňou prišli z webu Gizmodo, kde bližšie zachytili túto luxusnú jachtu a zároveň ponúkli rýchly pohľad do jej interiéru.

Hoci jachta bola skôr vyfotografovaná na otvorenom mori, tieto zábery sú zatiaľ najlepšie, čo sme videli.

Jobs sa údajne na nej snažil spolupracovať s francúzskym dizajnérom Philippom Starckom, ktorý mu nakoniec pomohol zrealizovať jeho vysnívanú jachtu k životu. Jobs strávil niekoľko letných prázdnin plachtením na priateľovej jachte Larryho Ellisona a chcel aj jednu pre seba.

Práca na tejto jachte “Venus” nebolo dokončená ani do roku 2012, rok po smrti Jobs.

Konečný produkt je vyrobený z hliníka a ocele, s jednoduchými a hladkými líniami, ktoré pripomínajú produkty spoločnosti Apple.

Súvisiace: Ruský oligarcha Roman Abramovich má niekoľko skutočne úžasných hračiek

Podľa Vanity Fair, ktorá poskytla rozhovorom so Starckom má táto jachta až šesť spální a komplexné automatizácie systému interiéru.

Starck povedal: “Steve si chcel byť istý, že teenageri by mohli byť ubytovaní v prednej časti lode, keď on bude v zadnej a naopak. Bol posadnutý mlčanlivosťou,” … “V jeho domove, deti nemohli robiť hluk, ani jeho pes, ani jeho manželka … nikto žiadny hluk, nikdy.”

Jachta “Venus” je v súčasnej dobe vo vlastníctve vdove Jobsa – Laurene Powell Jobs.

Súvisiace: Úžasný život Elona Muska

 

Plus jej fotografia počas nočných večerov

Zdroj: Woods Hole Inn, Gizmoodo, VanityFair

 

Facebook komentár