Najnovšia biografia bývalého zakladateľa a predchádzajúceho CEO spoločnosti Apple – Steva Jobsa odhaluje aj vzťah, aký medzi sebou mali Jobs a jeho nasledovník, súčasný generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Apple, Tim Cook.

Práve sa časť knihy dostala na internet vďaka Amazonu a jeho funkcie “Look Inside the Book”, ktorá vám umožní nahliadnuť dovnútra knihy predtým, ako si ju kúpite.

V časti, ktorá tak-trochu unikla na internet, sa dočítate, že keď Steve Jobs ochorel a potreboval novú pečeň, Tim Cook bol ochotný poskytnúť mu časť svojej, keďže mali rovnakú krvnú skupinu. Jobs však jeho ponuku odmietol a neskôr v roku 2009 si nechal transplantovať kompletnú pečeň od neznámeho darcu.

Súvisiace: 

Ľudia boli prekvapený keď Steve Jobs ukázal, ako funguje Wi-Fi v roku 1999
11 vecí, ktoré ste možno nevedeli o spoločnosti Apple

Pôvodne však obaja podnikli niekoľko testov v nemocnici nachádzajúcej sa ďaleko od San Francisco Bay, keďže chceli Jobsov vážny zdravotný stav utajiť..

Ukážky z knih tiež odhaľujú, že Steve Jobs a CEO Disney Bob Iger chceli odkúpiť Yahoo!, čím by umožnili Applu vstúpiť na trh internetových vyhľadávačov, kde by Apple konkuroval Googlu.

Nakoniec v nej nechýbajú ani informácie, ktoré protirečia tvrdeniam v knihe od Waltera Isaacsona. V jeho knihe sme sa mohli dozvedieť, že Steve dokázal meniť názory zo dňa na deň.

Samotná kniha vychádza 24. marca a zatiaľ čo cena tlačenej knihy by sa mala pohybovať na úrovni 20€.

Facebook komentár