Super_bohatych_Americanov_zaujima_londynsky_trh_luxusneho_byvania_1

Podiel domácností v najlepších londýnskych okresoch predaných Američanom sa v tomto roku v porovnaní s rokom 2018 takmer zdvojnásobil, pričom podľa prieskumu spoločnosti Knight Frank dosiahol najvyššiu úroveň za najmenej desať rokov. Americkí kupci sú na druhom mieste zoznamu najväčších zahraničných nákupcov nehnuteľností v hlavných smerovacích číslach mesta – za tými z Číny.

Zámorskí kupujúci profitovali zo slabej libry, pretože Británia hlasovala za opustenie Európskej únie, čo pomáha zmierniť úder zvýšených daní z predaja.

Kým veľká časť z londýnskeho trhu s luxusným bývaním v posledných štyroch rokoch naďalej čelí problémom, existujú náznaky, že najdrahšie nehnuteľnosti si vždy nájdu kupujúcich, ktorí sú ochotní prísť na tento trh aj napriek neistote okolo Brexite a profitujú zo strmých zliav. Ken Griffin vyjednal podstatné zníženie požadovanej ceny, keď v januári kúpil dom v blízkosti Buckinghamského paláca v hodnote 95 miliónov libier.

Američania prichádzajú

Chris Richmond, vedúci predaja v spoločnosti CIT Group Partners LLP, ktorá vykonala prestavbu realitného projektu s výhľadom na londýnsky Regent Park, na luxusné domy a apartmány, poznamenal: “Zažili sme vysokú úroveň záujmu zo severoamerického trhu.” „30% predaných jednotiek sme dodali americkým kupcom“ v projekte Regents Crescent, kde ceny začínajú od 2,9 milióna libier.

Americkí kupujúci v priemere vrámci kúpy luxusných realít v londýnskom centrálnom Londýne podľa spoločnosti Knight Frank investovali 7,3 mil. libier (9,2 mil. dolárov), čo predstavuje rast z priemeru za posledné desaťročie, ktorý predstavuje hodnotu 5 miliónov libier. V porovnaní s priemernými výdavkami, 9,1 milióna libier míňali kupujúci z Ruska a 13,4 miliónmi libier zo Saudskej Arábie.

Globálne mesto

Vedúci výskumu v spoločnosti Knight Frank – Liam Bailey: “Okrem slabej hodnoty britskej libry, relatívne doposiaľ neškodného vplyvu Brexitu a sily londýnskej ekonomiky v posledných dvoch rokoch boli tieto správy hlavnými hnacími silami amerického dopytu.”

V e-mailovom vyjadrení poznamenal: „Počas tohto obdobia prevzal Londýn dominantný podiel na amerických korporátnych investíciách v Európe – čo viedlo k výraznému nárastu dopytu po prvotných nehnuteľnostiach z presunu amerických zamestnancov, podnikateľov a vlastníkov firiem – najmä z technologického sektora.“

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár