Najvacsi_svetovy_spravca_aktiv_pre_bohatych_Je_cas_predat_akcie

Po prvýkrát od krízy v eurozóne, najväčší správca aktív pre bohatých na svete prvýkrát zaujal medvedí postoj (na pokles).

V poznámke pre investorov, generálny riaditeľ pre oblasť investícií v UBS – Mark Haefele poznamenal, že skupina, ktorá spravuje aktíva o hodnote viac ako 2,4 bilióna dolárov, zmenila svoj investičné odporúčanie týkajúce sa akcií na “underweight”. (Toto odporúčanie pre akcie znamená, že by mali mať v portfóliu nižšiu váhu.)

Banka svojim bohatým klientom odporučila, aby znížili podiel akcií vo svojich portfóliách po piatkovom rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, ohľadom rastu taríf na všetok vývoz z Číny o 5%.

Dôvod

Haefele poznamenal: „Obchodný spor medzi USA a Čínou v posledných dňoch eskaloval, čo zvyšuje riziko cyklu odvetných opatrení, ktoré oslabujú svetový rast a akciové trhy,“ … „Toto odôvodňuje zníženie rizika v našich portfóliách s cieľom znížiť našu expozíciu v neistom politickom prostredí.“

Je možné uviesť, že geopolitický vývoj v poslednom mesiaci poslala akciové trhy na divokú jazdu, ktorá bola do veľkej miery poháňaná riskantnými plánmi amerického prezidenta Donalda Trumpa v obchode.

Najvacsi_svetovy_spravca_aktiv_pre_bohatych_Je_cas_predat_akcie_graf

Haefele uviedol, že UBS si stále myslí, že Spojené štáty sa môžu v roku 2020 vyhnúť recesii, ak príde k ďalšiemu uvoľneniu zo strany Federálneho rezervného systému a navýšeniu spotrebiteľských výdavkov.

Taktiež varoval, že investori by nemali predávať akcie „akoby sa pripravovali na typickú recesiu alebo na ďalšiu veľkú finančnú krízu“.

UBS však objasňuje, že neočakáva zlepšenie súčasného prostredia. Haefele poznamenal, že “riziká spomalenia rastu sa zvyšujú ako pre globálnu ekonomiku, tak aj pre trhy.”

Dokonca CNN informovala, že vedúci predstavitelia korporátnej Ameriky predávajú aj akcie.

Podľa prieskumu spoločnosti TrimTabs Investment Research, ktorá sleduje likviditu na akciových trhoch, vedúci predstavitelia firiem v auguste predali akcie v priemere za 600 miliónov dolárov. August je na dobrej ceste k piatemu mesiacu v roku, v ktorom predaj vedúcich predstaviteľov dosiahol 10 miliárd dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ

Facebook komentár