Credit_Suisse_sa_spojila_s_Katarom_v_oblasti_priamych_poziciek

Credit Suisse Group AG a Qatar Investment Authority spájajú svoje sily pri vytváraní platformy v hodnote niekoľkých miliárd dolárov, na investovanie do priamych pôžičiek.

Vo štvrtkovom spoločnom vyhlásení švajčiarska banka a QIA uviedli, že vďaka partnerstvu budú poskytovať priame pôžičky spoločnostiam s vyššou strednou a veľkou hodnotou v USA a Európe. Financovanie bude pozostávať hlavne z úverov prvého alebo druhého stupňa, ktoré budú zabezpečené.

(Priame pôžičky sú formou poskytnutia podnikového dlhu, pri ktorej veritelia iní ako banky poskytujú pôžičky spoločnostiam bez sprostredkovateľov, ako je investičná banka, maklér alebo súkromná investičná spoločnosť.)

Štátne investičné fondy boli dôležitými prvotnými investormi v triede aktív súkromných dlhov v hodnote 850 miliárd dolárov, pričom hráči ako singapurská firma GIC zakladali vlastné tímy okolo priamych investícií. V júli, spoločnosť Apollo Global Management uviedla, že sa v priebehu najbližších troch rokov bude snažiť požičať okolo 12 miliárd dolárov, prostredníctvom financovania platformy Mubadala Investment Co. z Abu Dhabi.

Diego Lopez, výkonný riaditeľ spoločnosti Global SWF (poskytovateľ údajov) uviedol, že toto partnerstvo je súčasťou trendu v rámci presunu štátnych investičných fondov na súkromné trhy, s cieľom získavania vyšších výnosov. Lopez zároveň dodal, že celosvetové štátne investičné fondy v priebehu posledného mesiaca zaznamenali vyššiu mieru aktivity, čo naznačuje, že investori si myslia, že to najhoršie z Covid-19 už môže byť za nami.

Katarská platforma bude súčasťou skupiny Credit Investments Group v rámci spoločnosti Credit Suisse Asset Management, ktorú vedie jej celosvetový CEO a investičný riaditeľ John Popp. QIA je akcionárom spoločnosti Credit Suisse a s touto bankou majú ďalšie investičné partnerstvá.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár