Deti_nasli_pocas_pandemie_zlato_v_hodnote_viac_ako_$100000

Dve deti vo Francúzsku údajne počas blokácie v čase koronavírusu narazili na zlato v hodnote viac ako 100 000 dolárov.

Podľa miestnych médií deti (vo veku okolo 10 rokov) dosiahli tento objav, keď ich rodina v marci odišla do francúzskeho mesta Vendome, aby zostali so svojimi starými rodičmi.

Televízia BFM informovala, že niekoľko dní po príchode sa rozhodli postaviť pevnosť, ktorá ich viedla k hľadaniu rôznych predmetov, ktoré mohli hladať po celom dome. Počas hľadania deti našli dve zlaté tehličky, zabalené v starých novinách.

Kým neuvidel mreže, otec detí si myslel, že podľa BFM našli starožitné držiaky nožov svojej matky.

Keď však tieto odliatky (každý s hmotnosťou približne jedného kilogramu) uvidel, obrátil sa na miestnych dražiteľov, ktorí potvrdili, že ide o pravé zlato.

Zlaté tehličky budú vydražené v aukcií spoločnosťou Rouillac, počas 16. júna. Podľa odhadov by za tieto zlaté tehličky mali v aukcii získať o niečo viac ako 100 000 eur (108 979 dolárov).

Philippe Rouillac, majiteľ dražobnej spoločnosti pre televíziu BFM poznamenal, že malé tehličky zlata kúpila babička detí v roku 1967, odvtedy sa však stratili.

Ďalej poznamenal: “Budeme čakať, až sa ceny zlata zvýšia o niečo viac.” Zároveň dodal, že na začiatku roku 2020 mala každá taká tehlička hodnotu okolo 43 000 eur, avšak do júna by sa jeho hodnota mohla zvýšiť na 54 000 eur.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár