3_grafy_ktore_naznacuju_ze_drahe_kovy_su_na_tom_lepsie

Keď volatilita a neistota začali narúšať finančné trhy v októbri, strategickí investori začali presúvať svoje zameranie na segmenty, ako sú rezervné meny, drahé kovy a aktíva s fixným príjmom. Vzhľadom na nedávne správy, že spoločnosť Newmont Mining Corporation získava spoločnosť Goldcorp v dohode o objeme 10 miliárd dolárov, sa všetky oči aktuálne upriamujú na kovy a ťažobné spoločnosti. V nasledujúcich odsekoch sa budeme zaoberať stavom trhu s drahými kovmi a pokúsime sa zistiť, kam by ceny mohli smerovať a o čo sa aktívni obchodníci sa budú v nasledujúcich mesiacoch zaujímať.

ETF Physical Precious Metals Basket Shares (GLTR)

Aktívni obchodníci, ktorí sa snažia získať náznaky pre trend sektorov sa často obracajú na nástroje technickej analýzy, ako sú trendy či kĺzavé priemery. Pre záujemcov o drahé kovy je obľúbeným fondom, ktorý budú nasledovať tzv. ETFS Physical Precious Metals Basket Shares (GLTR), ktorý nedávno prekročil kombinovaný odpor svojho 200-dňového kĺzavého priemeru ako aj klesajúci trend.

Súvisiace: Nová dohoda vytvorí najväčšiu spoločnosť zlata na svete

Nárast vzostupnej hybnosti vyvolal zmenu smerom k 50-dňovému kĺzavému priemeru, ktorý sa teraz po prvýkrát od mája 2017 dostal cez 200-dňový kĺzavý priemer v pohybe známom ako zlatý kríž (v modrom kruhu). Tento dlhodobý nákupný signál často používajú sledovatelia technickej analýzy na označenie začiatku významného rastúceho trendu. Obchodníci pravdepodobne chcú vstúpiť do dlhej pozície čo najbližšie k hodnote 61,14 dolárov – za účelom maximalizácie pomeru rizika k odmene. Príkazy na zastavenie strát budú pravdepodobne umiestnené pod novo nájdenú podporu v prípade zmeny základných fundamentov alebo prekvapujúce zmeny sentimentu.

3_grafy_ktore_naznacuju_ze_drahe_kovy_su_na_tom_lepsie_graf

SPDR Gold (GLD)

Historicky sa od investorov, ktorí chcú zastávať pozíciu v zlata, vyžadovalo držanie termínových kontraktov v rámci účtov futures obchodovania. So zvyšujúcou sa popularitou produktov obchodovaných na burze, ako sú akcie SPDR Gold, je v súčasnosti tak k dispozícií priama expozícia pre priemerných investorov dostupná vo forme, s ktorou je obchodované ako s akciami. Ak sa pozriete na graf SPDR Gold Shares (GLD) zistíte, že cena sa dostáva na stále vyššie úrovne, pretože v decembri sa dostala cez odpor pri 200-dňovom kĺzavom priemere. Optimisticky naladení obchodníci budú v súčasnosti pozorne sledovať dlhodobejšiu odolnosť okolo hodnoty 124 dolárov, pretože prerušenie nad touto úrovňou by mohlo spôsobiť značnú záplavu objednávok a viesť k ostrému behu k predchádzajúcim vrcholom okolo 130 dolárov a ďalej.

3_grafy_ktore_naznacuju_ze_drahe_kovy_su_na_tom_lepsie_graf_1

Súvisiace: Investori nakupujú zlato, keď akciové trhy prepadajú

iShares Silver Trust (SLV)

Žiadna analýza drahých kovov nie je úplná bez pohľadu na striebro. Pre túto úlohu sa mnoho obchodníkov obracia na graf iShares Silver Trust (SLV). Ako vidíte nižšie, cene sa podarilo niekoľko krát za sebou dostať nad odpor 200-dňového kĺzavého priemeru, čo sa ukázalo ako historicky náročná úloha. Pohyb vyššie, (ako ukazuje modrý kruh) je z hľadiska aktívneho obchodníka dôležitý, pretože ukazuje, že hybnosť je pre býkov (optimistov) jasne prospešná a že v nasledujúcich mesiacoch je pravdepodobný cieľ posunu smerom k 16 dolárom.

3_grafy_ktore_naznacuju_ze_drahe_kovy_su_na_tom_lepsie_graf_2

Záver

Drahé kovy v skutočnosti nepotrebujú veľkú pomoc pri získavaní pozornosti aktívnych obchodníkov v období volatility a neistoty. S nedávnou akvizíciou spoločnosti Goldcorp sa segmentu venuje väčší záujem než zvyčajne. Pridaná expozícia v kombinácii s prevratmi nad hlavné úrovne rezistencie by v nadchádzajúcich mesiacoch mohla pôsobiť ako katalyzátor výraznejších pohybov cien drahých kovov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Investopedia

Facebook komentár