Dlhova_bomba_USA_exploduje_Peter_Schiff_2017

Nízke úrokové sadzby pomohli zmierniť problémy okolo dlhu USA, ale nebudú riešením donekonečna.

Peter Schiff, ktorý je prezidentom a generálnym riaditeľom (CEO) investičnej spoločnosti Euro Pacific Capital poznamenal, že “dlhová bomba exploduje.”

“Myslím, že (Federálny Rezervný systém) sa pokúsi svoju cestu von z tohto problému nafúknuť, ale svoje smerovanie nafúkne do ešte väčších rozmerov.”

Povedal, že nízke úrokové sadzby USA umožnili vedieť obsluhovať svoj dlh, ale jeho splácanie určite nie je možné. Schiff ďalej uviedol, že ak úrokové sadzby a inflácia vzrastú, veritelia budú požadovať vyššie prémie.

Pripomienky od Petera Schiffa prichádzajú len niekoľko týždňov predtým, než sa celkový verejný nesplatený dlh USA dostane na úroveň 20 biliónov amerických dolárov.

Súvisiace: Éra lacných peňazí končí: „Toto je ticho pred búrkou“

Vo štvrtok Schiff taktiež prišiel s vyjadreniami ohľadom výdavkov na infraštruktúru, ku ktorým sa zaviazal prezident Donald Trump. Schiff uviedol, že táto podpora ekonomike nebude vedie pomôcť.

Uviedol: “Nepomôžu ekonomike tým, že budú míňať peniaze,” … “Vzhľadom na to, že musíme našu infraštruktúru opravovať, predstavuje to náklady, ktoré sú sú nevyhnutnými.”

Pokračoval: “Skutočnosť okolo tohto vytvárania pracovných miest, nie je až tak pozitívne, pretože realizujeme odčerpanie prostriedkov, ktoré by sme inak boli schopní použiť omnoho produktívnejšie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Euro Pacific Capital

Facebook komentár