Aktuálne je platina najlepším spôsob, ako investovať do zlata.

V tohto-týždňovej poznámke, John LaForge, ktorý je vedúcim analytikom pre aktíva vo Wells Fargo, odpovedal na niekoľko klientskych otázok s ohľadom na zlato, ktoré si získali “väčšiu časť.”

Nie je to prekvapujúce, vzhľadom k tomu, že zlato v tomto roku získalo až 23%.

Ale lepšou možnosťou, ako zarobiť na zlate je platina, ktorá v medziročnom porovnaní získala rovnako pôsobivých 21%.

Súvisiace: Svetová “búrka” dostala zlato k najvyhľadávanejším aktívam

LaForge ďalej napísal: “Nedávny nárast cien zlata z platiny urobil lacnejšie aktívum o takmer 200 dolárov za uncu.”

Zverejnil nasledujúce dva grafy. Horný graf poukazuje na ceny zlata a platiny, zatiaľ čo spodný graf poukazuje na rozdiel, alebo tzv. “spread” medzi cenami zlata a platiny v priebehu času.

Ak sa pozrieme na fialovú čiaru v druhom grafe, nižšia hodnota ako nula, znamená, že platina je drahšia ako zlato. Ak je nad nulou, ako sa deje v súčasnosti, platina je lacnejšou ako zlato.

LaForge ďalej poznamenal: “Veríme, že tento rozdiel bude ukončený v najbližších rokoch a zlato sa opäť stane lacnejším ako platina,” … “Ideálne pozície na investície je staviť na rast cien platiny a na pokles cien zlata, alebo to, čomu hovoríme “spreadový” obchod.”

LaForge ďalej povedal: “Investori, ktorí stavili len na vyššie ceny platiny by mohli byť spálenými kvôli poklesu zlata, čo by mohlo ťahať s ním aj platinu.”

Súvisiace: Aké manipulácie sa na trhu zlata naozaj dejú?

Teda si nemyslí, že by klienti dnes mali kupovať viac zlata, s cenami v blízkosti 1 350 dolárov za uncu. To preto, že rovnako ako iné komodity, zlato by nakoniec mohlo kapitulovať do takzvaného medvedieho super-cyklu, ktorému čelia ďalšie komodity.

Je pravdepodobné, že zlato poklesne až na 1050 dolárov, čo je minimum, ktoré bolo dosiahnuté v decembri 2015.

LaForge nakoniec dodal: “Sme však presvedčení, že zlato by malo byť v portfóliu, ale pre dlhodobé strategické nahromadenie u zákazníkov, veríme, že lepšie vstupné body bude vidno v niekoľkých nasledujúcich rokoch.”

Zdroj: Wells Fargo

Facebook komentár