Najnovsie_sampanske_od_Jay_Z_bude_stat_850_2017

Najnovšia edícia, obľúbeného šampanského rapperom Jay-Z pôjde 18. apríla do predaja, ale v Spojených štátoch bude k dispozícii iba 2333 fliaš a jeho cena bude na úrovni 850 amerických dolárov.

Armand de Brignac, predtým známa ako “Ace of Spades” na internetových stránkach spoločnosti uviedla, že Blanc de Noirs predstaví druhú sériu, ktorá bude naplnená zmesou pod označením A2.

Jay-Z, vlastným menom Shawn Carter, túto značku šampanského kúpil v roku 2014 od spoločnosti Sovereign Brands za nezverejnenú čiastku.

Okrem loga, šampanské vyniká lesklou fľašou a jemnou chuťou. Časopis Fine Champagne ho menoval za svetovú jednotku spomedzi vín s označením “Blanc de Noir”. Expert na víno – Mark Oldman ho obdivuje za jeho “zložitosť a jemnosť.”

(Blanc de Noir – označenie bieleho vína vyrobeného z modrého hrozna. Používa sa u šumivých vín.)

Zmes A2 pochádza z produkcie oblasti známej ako Pinot Noir vo Francúzsku, kde sa nachádzajú dediny ako Bouzy, Verzenay, Chigny-les-Roses a Rilly-la-Montagne a na každej fľaši je číselné označenie od 1 po 2 333.

Súvisiace: Jay-Z má rád šampanské za $ 300. Takže si kúpil celú spoločnosť

Fanúšikovia tohto šampanského budú musieť konať rýchlo, aby svoje fľaše stihli dostať, keďže výkonný riaditeľ spoločnosti Armand de Brignac – Sebastien Besson poznamenal, že šampanské zo zmesi A2 je už skoro vypredané. Mnohé z týchto fliaš boli predobjednané najlepšími klientmi spoločnosti Armand de Brignac. Očakávame, že môže byť k dispozícii iba v najbližších niekoľkých mesiacoch.”

Najnovsie_sampanske_od_Jay_Z_bude_stat_850_2017_Armand_de_Brignac

Pre tých, ktorí dávajú prednosť pohárikom, bude toto nové šampanské k dispozícii len v tých najluxusnejších baroch a kluboch v New Yorku a Los Angeles, vrátane newyorského klubu 40/40, ktorý Jay-Z vlastní a Armand de Brignac sa tu predáva v rozmedzí 400 až 1 000 dolárov za fľašu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: NYTimes, Fortune

Facebook komentár