Miliardár Kanye West.

Miliardár Kanye West.

Kanye West sa v priebehu minulého roka oficiálne stal miliardárom. Teraz je z neho dokonca až šesť-násobný miliardár.

43-ročný rapper, ktorý zmenil svet módy a atletických tenisiek podľa agentúry Bloomberg vlastní majetok o objeme 6,6 miliárd dolárov.

Prevažná väčšina majetku Westa je spojená s jeho odevným priemyslom: kombinovaná hodnota partnerstva tenisiek modelov Yeezy so spoločnosťou Adidas a jeho odevnej línie s firmou Gap má podľa správy spoločnosti UBS zverejnenej vo februári hodnotu 3,2 až 4,7 miliárd dolárov.

West má 1,7 miliardy dolárov v ďalších aktívach, vrátane veľkej investície v rámci kolekcie odevov svojej manželky Kim Kardashian, s ktorou sa práve rozvádza.

Jeho aktivity v rámci hudby majú hodnotu 110 miliónov dolárov a podľa agentúry Bloomberg vlastní 122 miliónov dolárov aj v hotovosti a akciách.

Firma Gap a samotný West oznámili svoje desaťročné partnerstvo v júni minulého roka – odhalenie, ktoré spočiatku spôsobilo, že akcie výrobcu odevov 26. júna prudko vzrástli o takmer 19%, a následne jej akcie ďalej ráastli.

Kanye West a spolupráca so spoločnosťou Adidas.

Kanye West a spolupráca so spoločnosťou Adidas.

Spoločnosť Adidas medzitým rozšírila svoje partnerstvo s teniskami kolekcie Yeezy v roku 2016 po úspešnej viacročnej aktivite. Nemecká spoločnosť zaoberajúca sa športovým oblečením označila svoju dohodu s Westom za „najvýznamnejšie partnerstvo, aké kedy vytvorila medzi nešportovcom a atletickou značkou.“ Špičková atletická obuv značky Westa sa bežne vypredá do niekoľkých minút po spustení online predaja.

Vlani v júni West tiež požiadal o ochrannú známku pre kolekciu z oblasti krásy s oznčením Yeezy.

Časopis Forbes uviedol, že čistý majetok Westa v apríli minulého roka dosiahol 1,3 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNN

Facebook komentár