Kanye West – rapper a manžel hviezdy Kim Kardashian, módny návrhár a odborník na sociálnu sieť Twitter chce navrhovať tovar pre úplne inú cieľovú skupinu: spoločnosť Ikea.

West pre BBC povedal: “Musím spolupracovať so spoločnosťou Ikea na výrobe nábytku pre architektúru interiérového dizajnu.”

Na BBC konkrétne uviedol, že by si „dokázal predstaviť navrhovanie produktov pre minimalistický byt vysokoškolákov.”

Kanye West sa netají svojou láskou k švédskemu obchodnému reťazcu IKEA. Už v skorších dobách Kanye West tento obchod navštívil priamo vo Švédsku, za účelom prerokovať možnú dizajnovú kolaboráciu, čo spustilo vlnu otázok, ako všetko bude prebiehať a na čo sa môžeme tešiť.

Súvisiace: Kanye West dostane svoju vlastnú virtuálnu menu … Coinye West

Kto by nechcel sedieť stoličke od Kanye Westa, zatiaľ čo si dáva švédske mäsové guličky?

Hoci Ikea sa nemusí javiť zďaleka tak prestížnou ako jeho veľmi luxusná línia oblečenia Yeezy (ktorej ceny sa pohybujú v tisícoch dolároch), West tým chce docieliť iba to, aby jeho tovar bol vo väčšej miere k dispozícii pre masový trh, jednak tým, že upustí od drahých cien, ako urobil nedávno a následne prišiel s rozšírením jeho partnerstva so spoločnosťou Adidas.

Avšak od spoločnosti Ikea prišla aj odpoveď.

Odpoveď znie dosť bezstarostne a je braná tak trochu s humorom. Austrálska IKEA vytvorila detailnú vizualizáciu, ako by toto spojenie síl mohlo vyzerať a zašla až tak ďaleko, že tento obrázok zverejnila na svojej sociálnej sieti.

S nápisom Yeezy zobrazuje obrovskú posteľ (súvisiace s klipom pre track Famous) a obsahuje pokyny, ako zaskrutkovať tzv. “otravné” IKEA skrutky. Kým sa myšlienka tejto kolaborácie stáva skutočnosťou, my môžeme len napäto očakávať príchod ďalších, podrobnejších informácií.

V podstate sa zdá, že Kanye West chce ovládnuť sféry maloobchodu, avšak musíme priznať, že mu to ide celkom dobre. Začiatkom tohto roka poukázal na svoje rozumné predstavy o maloobchode a módnom priemysle.

Zdroj: NYTimes

Facebook komentár