Konkurent_Tesly_Nikola_Motor_predstavil_kamion_pre_EU

Americký výrobca elektrických nákladných automobilov Nikola Motor v utorok predstavil tretiu verziu svojho elektrického návesu s pohonom vodíka, ktorý sa bude zameriavať na európskych zákazníkov.

Trevor Milton, ktorý je zakladateľom a generálnym riaditeľom, vo vyhlásení poznamenal: Nikola Tre – v nórčine tre znamená “tri” – bude “prvým európskym komerčným kamiónom s nulovými emisiami.” Nikola nezverejnila cenu za nový nákladný automobil. Prototyp Tre bude predstavený počas udalosti spoločnosti Nikola World – vo Phoenixe, v štáte Arizona, počas mesiaca apríl v priebehu roka 2019.

Miltom dodal: “Prichádza s redundantným brzdením, redundantným riadením, redundantnými batériami o objeme 800 VDC a redundantnou palivovou jednotkou s výkonom 120 kW, čo je potrebné pre skutočnú úroveň Autonómie 5.”

Redundancia v strojárstve znamená duplikáciu dôležitých komponentov systému s cieľom zvýšiť jeho spoľahlivosť a výkonnosť. “Autonómia úrovne 5” sa vzťahuje na úroveň autonómie vo vozidlách s vlastným pohonom, čo znamená, že môžu byť prevádzkované bez ľudského vodiča.

Súvisiace:
Elektrické automobily by Európe pomohli ušetriť 11 miliárd barelov ropy
Koniec kamionistov? Kamióny úspešne prešli Európou bez vodičov a ušetrili palivo

Spoločnosť Nikola, ktorá bola založená v roku 2014 tiež uviedla, že s novým nákladným vozidlom sa zameria na iné medzinárodné trhy, vrátane Ázie a Austrálie. Na webovej stránke pred-rezervácie pre najnovšie vozidlo firmy sa uvádza, že Nikola Tre bude “k dispozícii v Európe, Ázii a Austrálii”.

Európske testovanie kamiónu je na začiatok plánované do roku 2020 v Nórsku. Firma Nikola nakoniec uviedla, že sa nachádza v “predbežných fázach plánovania” ohľadom rozhodnutia polohy svojho európskeho výrobného závodu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Fortune

Facebook komentár