Vianočný bonus pre všetkých zamestnancov.

Vianočný bonus pre všetkých zamestnancov.

Maersk, najväčšia lodná prepravná spoločnosť sveta uviedla, že odmení svojich zamestnancov peňažným bonusom vo výške 1 000 dolárov na každého, keďže spoločnosť so sídlom v Kodani bude podľa všetkého vykazovať rekordné zisky.

Bonus sa vzťahuje na približne 80 000 zamestnancov dánskej spoločnosti pôsobiacich po celom svete, čím sa celková suma vyšplhá na 80 miliónov dolárov, ako informovali dánske noviny Borsen a agentúra Bloomberg s odvolaním sa na internú správu. 400 vysokých manažérov bonus nedostane.

Generálny riaditeľ Soren Skou v správe pre agentúru Bloomberg uviedol: „V masívnom tímovom úsilí sa naši kolegovia po celom svete dostali nad rámec povinnosti, s cieľom reagovať na zvýšené potreby našich zákazníkov,“ … “A to nebolo ľahké vzhľadom na veľa neznámych a narušenia, s ktorými sme sa museli vysporiadať, zasiahnuté dodávateľské reťazce, preťaženie a nedostatok kapacít.“

Spoločnosť Maersk minulý mesiac vykázala svoj najziskovejší štvrťrok vo svojej 117-ročnej histórii, keď viac ako štvornásobne zvýšila prevádzkový zisk za tretí štvrťrok na 5,9 miliardy dolárov, keďže globálna kríza lodnej dopravy a dodávateľského reťazca viedla k rekordným sadzbám za prepravu kontajnerov.

Súvisiace: Maersk práve objednal 8 uhlíkovo neutrálnych lodí

Lodná spoločnosť očakáva, že jej štvrtý štvrťrok bude rovnako ziskový, s hrubým ziskom medzi 6 miliardami až 7 miliardami dolárov, keďže sadzby za prepravu a spotrebiteľský dopyt nevykazujú žiadne známky poklesu.

Podľa analytika spoločnosti Sydbank A/S – Mikkela Emila Jensena, zo správy agentúry Bloomberg je tento rok v skutočnosti pre skupinu Maersk zlomovým rokom, kedy by tento prepravca mal vykázať najväčší zisk v histórii dánskej spoločnosti.

Maersk taktiež minulý rok udelila väčšine zamestnancov bonus 1 000 dolárov, keď vykázala zisk vo výške 2,9 miliardy dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC

Facebook komentár