Najväčšia plávajúca loď na svete, dlhá 1601 stôp vo vlastníctve spoločnosti Royal Dutch Shell určená na prepravu skvapalneného zemného plynu s názvom Prelude, vyplávala z prístavu v Južnej Kórei.

Plavidlo, ktoré nemožno technicky opísať ako loď je dlhšia ako výška Empire State Building a váži neuveriteľných 600 tisíc ton.

SSkladá sa z 260 tisíc ton ocele, približne päťkrát viac, než bolo využité k stavbe mostu s názvom Sydney Harbor Bridge. Táto stavba taktiež bude produkovať dostatok paliva pre 90 percent energetických potrieb Hongkongu.

Prelude široká 243 stôp po jej celoročnom stavaní bola vypustená z doku v Južnej Kórei.

Hoci často popisovaná ako loď, toto plavidlo sa vlastne viac podobá malému umelému ostrovu a nevie sa vlastnou silou hýbať.

Je to v podstate plávajúce zariadenie na skvapalnený zemný plyn (FLNG) a bude rozmiestnené pri pobreží a zostať tam po dobu odhadovaných 25 rokov.

Prelude, ktorá na prvom poste najväčšej svetove lode nahradila Emmu od firmy Maersk (merala iba 1 302 stôp) vie byť ťahaná 3. ťažnými loďami o 6700 konských síl motory a zvládne hurikán o veľkosti kategórie 5.

Zdroj:  Largestshipintheworld

Facebook komentár