Po dvoch desaťročiach neprítomnosti, sa Alfa Romeo do USA v minulom roku vrátila s drobným športovým vozidlom 4C. V súčasnosti táto legendárna talianska značka je pripravená ponúknuť niečo o trochu viac z hlavného prúdu, keď v roku 2016 začne ponúkať sedan Alfa Romeo Giulia.

Je to dôležité vozidlo pre Fiat Chrysler Automobiles, ktorá je materskou spoločnosťou automobilky Alfa, pretože sa snaží získať podiel na americkom trhu luxusných automobilov.

S týmto vozidlom FCA môže konkurovať modelu BMW 3 a môže byť schopný naštartovať oživenie kultovej značky v Amerike.

Na prvý pohľad je okamžite jasné, že FCA strávila veľa času a úsilia na novom modely Giulia. Podľa vyjadrení spoločnosti, sedan bol vytvorený “najlepšími inžiniermi, návrhármi a stylistami v rámci spoločnosti.”

Takže čo to znamená pre spotrebiteľov?

Bude ponúkať niekoľko verzií vozidla s rôznym stupňom výbavy a bude súčasťou edície Quadrifoglio, ktorá bola nedávno predstavenou v Taliansku.

Súvisiace: BMW i8 je aktuálne najlepším automobilom pre rok 2015

V srdci Giulia Quadrifoglio je celohliníkový (inšpirovaný Ferrari), preplňovaný motor V6, ktorý vytvára podivuhodnú silu 510 konských síl. To znamená, že táto Alfa sa dostane z 0-97 km/h iba za 3,9 sekundy, čím môže konkurovať najlepším modelom BMW – M3. Hoci BMW má podstatne menší výkon.

Našťastie v Alfe usúdili, že pohon prednej nápravy je v takto veľkom a zameranom automobile nevhodným. Agregát tak poháňa zadnú nápravu a rozloženie hmotnosti sa dostalo blízko ideálnemu, 50:50.

Giulia v mimoriadnej miere využíva ľahké materiály, takže napríklad blatníky, či dvere sú vyrobené z hliníka, zatiaľ čo kapota, strecha, alebo aj spojovací hriadeľ prenášajúci krútiaci moment na zadnú nápravu sú z uhlíkového kompozitu. Aj napriek mimoriadne nízkej váhe však novinka dosahuje, pre sedany svojej značky už niekoľko generácii tradične, najvyššiu torznú tuhosť karosérie vo svojej triede.

Súvisiace: Prichádza nové Lamborghini – HyperVeloce o výkone 800 koní

Alfa Romeo a FCA ešte oznámi ceny pre novú Giuliu, ako aj presný časový harmonogram jej príchodu na vyznámné trhy.

Predaj síce neodštartuje skôr ako na budúci rok, ale sadnúť si dovnútra a podrobnejšie sa zoznámiť s Giuliou by sme mali ešte do konca tohto roka.

Vedenie automobilky na pôvodnej prezentácii prisľúbilo modelovú ofenzívu. V rokoch 2016 až 2018 údajne Alfa Romeo predstaví až sedem nových modelov.

Zdroj: Autoexpress

Facebook komentár