Talianská Alfa Romeo budúci mesiac predstaví výrobnú verziu nového 4C športového modelu  na Medzinárodnej motoristickej show v Ženeve.

Nový dvojmiestny roadster bude mať svetovú premiéru na show, kde Alfa predstavila svoj koncept naposledy pred dvoma rokmi.

Model 4C sa (zrejme) bude predávať už tento rok v USA, čo predstavuje návrat talianskej značky do štátov takmer po dvoch dekádach. Športiaky sa budú vyrábať v závode automobilky Fiat  jej značky Maserati – závode v Modene (Taliansko).

Zadné ovládanie kolies sa vráti s novým štvor-cylindrovým 1750 Turbo benzínovým hliníkovým motorom a najnpvšou automoatickou prevodovkou TCT. Podvozok auta bude celý z karbónu.

Výkonný riaditeľ Fiatu – Sergio Marchionne – má v úmysle presadiť Alfu medzi špičkové svetové značky,  model 4C v tomto snažení predstavuje krok vpred . Spolu so 4C Alfa plánuje predávať stredne veľký sedan označovaný – Giulia, rovnako do USA. Najbližší model Alfy však zíde z výroby až v roku 2015.

Je stále neisté, kde presne sa 4C bude predávať, avšak pán Marchionne hovorí: „Americký díleri Fiatu, by veľmi radi získali nové Alfy.“ Takže predpoklad o americkej distribúcii je veľmi silný.

Preložil: Marián Hockicko

Zdroj: WSJ.com

Facebook komentár