Generálny riaditeľ automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA), Sergio Marchionne sa snažil o spojenie s General Motors, avšak nemal šťastie.

V súčasnosti sa tak Marchionne môže rozhliadať aj na iné ciele potenciálnych fúzií, ako len na GM.

FCA tak údajne upiera svoju pozornosť na ďalšie veľké automobilky, vrátane potenciálnej fúzie s francúzskym automobilovým gigantom PSA Peugeot Citroën.

Agentúra Bloomberg uvádza:

Kým Marchionne sa nevzdal myšlienky na zasadnutie k rokovaciemu stolu s firmou GM aj cez tlak akcionárov, avšak jeho spolupracovníci vedia, že je potrebné preskúmať ďalšie možnosti, pretože podľa niektorých ľudí oboznámených so situáciou generálna riaditeľka (CEO) automobilky GM – Mary Barra a jej dozorná rada sa k ich návrhu stavajú vyhýbavo. Marchionne v rozhovore poznamenal, že preferuje dosiahnutie priateľskej dohody a to najmä s automobilkou, ktorá má podobný sortiment, čo poskytuje väčšie možností v úspore nákladov.

Súvisiace: Morgan Stanley predpovedá smrť automobilového priemyslu, ako ho poznáme

Fúzie medzi FCA a GM je z veľkej časti osobnou snahou Marchionneho. Chce zbaviť celosvetový trh automobilov prepúšťania v spracovateľskom priemysle, keďže väčšina automobiliek v podstate produkuje rovnaké vozidlá.

CEO automobilky General Motors, Mary Barra uznala ponuku od GM, ale povedala, že jej rada nemá žiadny záujem o podobnú ponuku.

Akcie automobilky Fiat Chrysler stabilne rastú od svojej IPO v roku 2014, keďže sa súčasnej dobe pohybuje na úrovni takmer 16 dolárov, čo je vyššie ako jej pôvodná požadovanú cenu – 11 dolárov za akciu.

Zdroj: Bloombreg, Reuters

Facebook komentár