Fiat_Chrysler_a_francuzsky_Renault_diskutuju_o_vytvoreni_spoluprace

Automobilky Fiat Chrysler a Renault sú v rozhovoroch o vytvorení partnerstva. S týmto vyjadrením prišiel zdroj oboznámený s rozhovormi.

Taliansko-americkí a francúzski výrobcovia automobilov zvažujú množstvo príležitostí, ktoré by mali spoločnosti, ak by v budúcnosti spolupracovali.

Nie je jasné, či by partnerstvo medzi týmito dvoma automobilkami viedlo k tomu, že Fiat Chrysler sa nakoniec pripojí k aliancii Nissan-Renault-Mitsubishi.

Fiat Chrysler odmietol žiadosti o komentár. Predstavitelia spoločnosti Renault nevedia byť okamžite zastihnuteľní ohľadom pripomienok.

S touto informáciou ako prvý prišiel Financial Times.

Financial Times v marci 2019 oznámili, že Renault plánuje v priebehu roka začať rokovania o fúziách s Nissanom a následnom potenciálnom získaní skupiny Fiat Chrysler.

Súvisiace: EÚ bude od automobiliek vyžadovať, aby od roku 2022 inštalovali obmedzovače rýchlosti

Výkonný riaditeľ automobilky Fiat Chrysler, Mike Manley, predtým pre denník FT poznamenal: „Ak bude existovať partnerstvo, teda fúzia ktorá nás urobí silnejšími, potom som tomu úplne otvorený.“

Ak by sa Fiat Chrysler pridal do aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi, ktorá siaha až do roku 1999,stali by sa najväčšou automobilkou na svete s kombinovanými ročnýmiu predajmi na úrovni 15,6 miliónmi automobilov. Súčasný líder, Volkswagen, v priebehu minulého roka predal 10,8 milióna automobilov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, FinancialTimes

Facebook komentár