Počet účastníkov aukcie vydavateľstva časopisu spoločnosti Forbes Media sa zúžil na šesť potenciálnych kupcov. Ponúkaná cena by sa mohla dosť až na úroveň 475 miliónov amerických dolárov.

Rodina vlastniaca skupinu nakladateľstva získala rozšírený záujem o jej tituly, po začatí procesu predaja v novembri, kedy prijala ponuky zhruba od 18. potenciálnych kupcov – podľa ľudí oboznámených s procesom.

( Súvisiace : Ale nie: Justin Bieber je na obálke Forbesu )

Šesť zostávajúcich záujemcov, ktorí zahŕňajú strategických kupcov a kupcov trofejí poskytlo predbežnú ponuku v rozmedzí od 350 miliónov do 475 miliónov dolárov a očakáva sa, že finálne ponuky budú prezentované  do konca tohto mesiaca – v závislosti na ľuďoch oboznámených s týmito krokmi. Tieto ponuky by však po “due diligence” (komplexné zmapovanie všetkých operačných a finančných aspektov) mohli byť revidované smerom nadol.

Forbes Media, ktorá je v súkromnom vlastníctve dedičov BC Forbes-a, ktorý ju založil v roku 1917, v novembri uviedla, že sa si najala nemeckú banku Deutsche Bank, aby “preskúmala” je možný proces predaja

( Súvisiace: 10. najmocnejších ľudí sveta za rok 2013 – Top Forbes )

66-ročný Steve Forbes (vnuk zakladateľa) je predsedom spoločnosti a šéfredaktorom časopisu Forbes.

Priemysel novinových a časopisových vydavatelstiev vydržal ťažké obdobie, v znamení poklesu reklamných príjmov, klesajúcich predajov a šíreniu netradičných mediálnych platforiem. Ako výsledok, niekoľko luxusných titulov, vrátane BusinessWeek, Newsweek a Maxim boli v priebehu posledných troch rokov predané – často za málo peňazí.

Reklamné predaje amerického Forbes-u v minulom roku dosiahli úroveň 275 miliónov dolárov, čo je 19 percentný pokles od roku 2008. Unikátny návštevníci stránky Forbes.com sa zvýšili z 12 miliónov na 26 miliónov (podľa comScore a údajov spoločnosti).

Elevation Partners – skupina privátneho kapitálu, ktorej členom je aj frontman skupiny U2 – Bono, v roku 2006 kúpila zhruba polovicu spoločnosti Forbes – podľa ľudí oboznámených s transakciou.

( Súvisiace: Investor a miliardár – princ Alwaleed: “Forbes očiernil moju krajinu” )

Žiadna zo zúčastnených strán nebola k dispozícii, aby sa mohli vyjadriť.

Zdroj: FinancialTimes

Facebook komentár