Kultový americký podnikateľský časopis Forbes, ktorý sleduje bohatých a mocných sa predáva skupine ázijských investorov.

Podmienky tejto dohody neboli zverejnené. Ale zdroj oboznámený s dohodou povedal, že oceňuje jeho spoločnosť na úroveň okolo 475 miliónov amerických dolárov.

Rodina Forbes, ktorá vlastnila spoločnosť od svojho založenia v roku 1917 bude aj naďalej “udržiavať jej významný majetkový podiel.”

Súvisiace: O predaj časopisu Forbes má záujem už iba 6. potencionálnych kupcov

Kupcom je skupina investorov založená v Hong Kong menom Integrated Whale Media Investments. Je zložená z medzinárodných investorov, vrátane singapurského občana Wayne Hsieh, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti ASUSTeK Computer, ktorá je jedným z popredných svetových predajcov PC.

To tiež znamená, že investičná spoločnosť Elevation Partners ktorá pred ôsmimi rokmi kúpila 45 percent tejto firmy našli spôsob, ako získať späť svoje investície. Medzi jej investorov patrí rocková hviezda Bono.

Steve Forbes – z tretej generácie zakladateľa časopisu BC Forbes a dlhoročného redaktora Malcolma Forbesa – zostane ako predseda a šéfredaktor. Mike Perlis, ktorí sa v roku 2010 stal prvým človekom, mimo rodinu členom rozhodovacích právomocí časopisu Forbes aj naďalej zostane ako prezident a CEO spoločnosti.

Forbes Media už vlani v novembri oznámila, že hľadá kupcu.

S nákladom 931 558 výtlačkov je časopis Forbes tretím najčítanejším časopisom z oblasti spoločností v USA, za časopismi Money magazine a Bloomberg Businessweek. Je veľmi dobre známy pre svoje zoznamy, ako sú napríklad najbohatších ľudia sveta. Forbes Media má tiež on-line verziu – Forbes.com a väčšinový podiel v spoločnosti Real Clear -skupiny webov, ako je napríklad Real Clear Politics.

Rovnako ako ostatné tlačené médiá, hlavná divízia bojuje s posunom čitateľov a inzerentov do on-line prostredia. Príjem z reklamy v roku 2013 sa znížil o 5%, zatiaľ čo predaj reklamy poklesol o 10% a to horší výsledok, ako priemer iných časopisov z tohto sektora.

Súvisiace: Ale nie: Justin Bieber je na obálke Forbesu

Zmeny v tomto priemysle viedli k zníženiu počtu predajov a rozdeleniu od tradičných tlačených printových médií.

Najväčší vydavateľ časopisu – Time bol skôr v tomto roku oddelený z mediálneho konglomerátu Time Warner – majiteľ CNN a CNNMoney. News Corp – majiteľ The Wall Street Journal  bol už pred rokom oddelený konglomerátu 21st Century Fox.

Zdroj: Reuters, CBSNews

Facebook komentár