Štyri – práve to je počet žien, ktoré sa dostali do tohtoročného zoznamu 30 najbohatších ľudí na svete, podľa časopisu Forbes. Avšak toto číslo nemusí byť vôbec prekvapením, ale kde vieme nájsť nabohatšie ženy sveta?

Južná Amerika vedie ich destináciu, pokiaľ ide o zastúpenie žien v percentnom podiely miliardáriek pre jednotlivé krajiny, kde sa nachádzajú ženy a na úrovni jednotlivých krajín, Podľa analýzy spoločnosti Forbes a tzv. indexu “Approved Index” je Angola na samom vrchole zoznamu.

Súvisiace: O čo vlastne ide bohatým ženám

To všetko z dôvodu pohľadu: Angola má iba jednu miliardárku ktorá žije v jej krajine – Isabel dos Santos. Santosová je známou investorkou a je dcérou Angolského prezidenta menom José Eduardo dos Santos. Jej čistý majetok sa odhaduje na 3,3 miliardy dolárov.

Čile má štyri miliardárky, ďalšou krajinou je Peru s dvomi. Takže tretina super-bohatých občanov týchto jednotlivých krajín sú práve ženy.

Ázia je na druhom konci spektra, keďže jej zoznam 610 miliardárov má len 42 žien. Na úrovni jednotlivých krajín, Taiwan zotrváva v dolnej časti zoznamu, s 33 miliardármi, bez akejkoľvek miliardárky. Indonézia a Singapur majú taktiež vysoký počet miliardárov (23. a 19.), z ktorých žiadny nie je ženou.

V skutočnosti, zo 70 krajín, kde žijú miliardári, viac ako polovica nemá žiadnu super-bohatú ženu, vrátane Nórska a Írska.

Americkí miliardári a miliardárki

Keďže sa jedná o najväčšiu svetovú ekonomiku, nieje možno trochu prekvapením, že USA má najvyšší počet svetových miliardáriek – 67. Ale toto číslo bledne v porovnaní s celkovým počtom 536 miliardárov, ktorí nakoniec zo Spojených štátoch pochádzajú.

Súvisiace: Najbohatšie ženy sveta pre rok 2015

Veľká Británia má 53 miliardárov, z ktorých sú iba dve ženy, zatiaľ čo z 88 ruských miliardárov je len jedna ženou – jedná sa o ruskú podnikateľku Elenu Baturin.

Zdroj: ElitaDaily, Yahoo

Facebook komentár