Budúcnosť inteligentného ovládania zbrane sa rýchlo stáva realitou.

V Kalifornii jeden nemecký výrobca pištole Armatix GmbH začal predávať zbraň, ktorá môže strieľať len vtedy, keď jej majiteľ má na svojej ruke náramkové hodinky.

V podstate Armatix iP1 je prvou inteligentnou zbraňou v krajine.

Michael S. Rosenwald z The Washington Post uvádza :

Dôležitosť hodiniek robí pištol inteligentnú. Elektronické čipy vo vnútri pištole a hodinky vzájomne komunikujú. Ak sú hodinky v tesnej blízkosti zbrane, svetlo na rukoväti sa zmení na zelenú. Žiadne hodinky – znamená žiadne zelené svetlo. Čiže strielať sa nebude.

Táto technológia je snom obhajcov kontroly zbraní, ktorí uvádzajú, že inteligentné zbrane povedú k zníženiu násilia a samovrážd s pištolou a náhodných strelieb tým, že zbrane môžu byť použité iba ich vlastníkom.

Potom to bude prijateľnejšie pre nadšencov zbraní po celom svete, ktorí nechcú aby prišlo k obmedzovaniu ich práv.

Lobovacia agentúra NRA uvádza, že vidí nevýhody využitia tzv. inteligentných zbraní. Vyhlásením na svojich internetových stránkach uviedla, že vládne mandáty vyžadujú použitie nákladných, nespoľahlivých funkcií, ako napríklad častí, ktoré by pre paľbou mali prečítať odtlačky prstov.”

Avšak sektor inteligentný zbraní sa rozširuje. Minulý mesiac investor zo sektora rizikového kapitáluRon Conway zo Silicon Valley chce poskytnúť cenu 1 milióna amerických dolárov pre každú spoločnosť, ktorá bude úspešne vytvárať ďalšie inovácie v oblasti technológie inteligentných zbraní.

Conway v denníku WashigtonPost povedal: “Potrebujeme vytvoriť zbraň, ako iPhone,” … “Potom by začali prúdiť do tohto sektora podobní investori rizikového kapitálu ako som ja, ktoré im poskytnú dostatočný kapitál a budeme môcť vytvárať spoločnosti výroby zbraní za miliardy dolárov, ktoré budú vyrábať bezpečné a inteligentné zbrane.”

Zdroj: Arutz Sheva

Facebook komentár