Chceli by si ekologicky uvedomelí majitelia kúpiť väčšie vozidlo ako model S? CEO automobilky Tesla – Elon Musk, šampión udržateľnej dopravy, si myslí, že áno.

Musk bol nedávno požiadaný o to, aby naznačil výrobu ďalších druhov modelov, ktoré má firma Tesla Motors v pláne. V jeho odpovedi uviedol, že chce, aby jeho firma mohla ponúknuť konkurenciu Fordu a jeho najpredávanejšieho modelu F150.

( Súvisiace: Údržba modelu Tesla S (takmer) nie je potrebná )

“Ak sa snažíte poskytnúť ľuďom svoje produkty, musíte sa pozrieť na to, čo ľudia kupujú” … “Je to najpredávanejšie auto v Amerike. Ak takéto rozmery má mať ich auto, potom im ho musíme ponúknuť.”

Musk uviedol, že už zhruba pred piatimi rokmi chcela Tesla ponúkúť model pickupu.

Ford počas prvých deviatich mesiacov tohto roka v Spojených štátoch predala 560 000 modelov radu F. Automobilka Tesla v tomto období predala len 14 000 automobilov Model S.

( Súvisiace: 5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors )

Firma Tesla bola schopný otriasť automobilovým priemyslom aj napriek svojím obmedzeným predajov, keďže si ziskala rady rôznych kritiky a cena jej akcií sa v tomto roku viac ako štvornásobila.

Výroba prvého modelu – Tesla Roadster bola prerušená, ponukou aktuálneho Modelu S – sedan, ktorý má počiatočnú cenu na úrovni zhruba 69 000 dolárov.

( Súvisiace: Úžasný život Elona Muska )

Model X (crossover SUV) je aktuálne na rysovacej doske a je nastavený na spustenie výroby koncom budúceho roka. Jeho cena bude podobná modelu S. Kám ponúkne lacnejší model pre masový trh, môže to trvať ešte niekoľko rokov.

Zdroj: CarNewsFreeDay

Facebook komentár