Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Generálny riaditeľ (CEO) spoločnosti Tesla Motors, Elon Musk priniesol fanúšikom elektromobilov veľmi zaujímavú správu, ktorú si by ste si pred niekoľkými rokmi vôbec nedokázali predstaviť.

Musk na sociálnej siete Twitter zverejnil titulnú stranu nórskeho denníka “Dagens Naeringsliv” a napísal: “Je pravdepodobné, že Nórsko do roku 2025 zakáže predaje dieselových a benzínových automobilov. Je to úžasná krajina. Je to naozaj skvelé!!”

Súvisiace: 5 vecí, ktoré ste pravdepodobne nevedeli o Tesla Motors

Nórsky titulok uvádza, že štyri politické strany sa dohodli na tejto energetickej stratégií: “Do roku 2025 by malo prísť k ukončeniu predajov dieselových a benzínových vozidiel.”

Otázkou však teda je, či to Nórsko nakoniec aj oficiálne podpíše a za deväť rokov tak zakáže predaj  týchto motorových vozidiel. Kým táto krajina na kúpu elektromobilov ponúka jedny z najväčších daňových stimulov v Európe, väčšina osobných automobilov a ľahkých úžitkových vozidiel ktoré sú každým rokom predávané bežia práve na benzín a naftu.

Súvisiace: Čo robí Tesla a SpaceX tak úspešnými (nie sú to autá ani rakety)

Návrh Plánu Dopravy pre obdobie 2018 až 2029, ktorý Nórsko predstavilo počas tejto jari, do roku 2025 počíta so stanovením dosiahnutia cieľu nulových emisií z nových automobilov. Ale nie je určený jasný rozdiel medzi cieľom nulových emisií pre vozidlá a otvorenom zákaze predaja automobilov so spaľovacími motormi.

Nórsky trh automobilov však nie je príliš veľký. V skutočnosti, ich predaje automobilov patria medzi najmenšie v Európe, s viac ako 150 000 predanými vozidlami (v roku 2015).

Napriek tomu, v každej krajine, ktorá úplne zastaví jej predaj nových vozidiel poháňaných na vznetový motor, tento fakt pre svet eletromobilov povedie k omnoho rýchlejšiemu prijatiu.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, MarketWatch

Facebook komentár