Technicka_analyza_preco_zlato_moze_poklesnut_o_10_percent_2016_top

Jeden analytik z technickej analýzy v grafoch žltého kovu vidí problém. Žiariaci nárast cien zlata by mohol byť čoskoro u konca.

Technický analytik z investičnej spoločnosti Piper Jaffray – Craig Johnson verí, že “hlavný trend zlato zatlačí ceny zlata na nižšie úrovne,” keďže by investori nemali zabúdať na dlhodobý klesajúci trend, ktorý je v stále neporušeným už celé roky.

Pri pohľade na dlhodobý graf zlata siahajúcom, až do časového pásma takmer jedného desaťročia, Johnson vidí zostupný trend, ktorý začal v roku 2011, keď zlato dosiahlo rekordné historické maximá. Na základe tohto klesajúceho trendu Johnson verí, že nárast cien zlata v tomto roku je naozaj len dočasný a investori by si mali dávať pozor na blížiaci sa pokles cien zlata a to aj v aktuálnom prípade, kedy Donald Trump vyhral prezidentské voľby.

Súvisiace: Ceny zlata sa takmer pre každého stali príliš drahé

Johnson poznamenal: “Nedávny nárast ceny, ktorého sme boli svedkami, nebolo nič iné, ako krátkodobý nárast,” … “Skôr sme si mysleli, že ak vyhrá Trump, ako sa aj stalo, bude vidno mierny tlak na vyššie úrovne, alebo sa dostaneme až k úrovni v rozmedzí 1350 až 1400, po ktorom sa dostaneme opäť do dlhodobého klesajúceho trendu.”

Zlato za posledných 12 mesiacov vzrástlo o viac ako 20 percent, ale Johnson verí, že žltý kov by následne mohol poklesnúť až o 10 percent, k minimám na úrovni okolo 1 150 dolárov za uncu, ale to iba ak v prípade, že bude nasledovať svoj klesajúci trend.

Technicka_analyza_preco_zlato_moze_poklesnut_o_10_percent_2016_top_graf

Takže to teda neznamená, že ceny zlata by v krátkodobom horizonte po víťazstve Trumpa nemohli vzrásť. Erin Gibbs, ktorý má v S&P Global na starosti investície sa domnieva, že korelácia medzi zlatom a Trumpovými vyjadreniami bude stále relatívne silná.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: CNBC, BullionVault

Facebook komentár