Technologia_blockchain_pomoze_sprehladnit_trh_zlata_2018_top

Obchodná platforma s drahými kovmi – Tradewind od veľkých hráčov v odvetví zlata získala viac ako 10 miliónov dolárov, pretože jej cieľom je zefektívniť trh s zlatom.

Spoločnosť, ktorá počíta s nástupom burzy IEX, počas včerajšieho dňa pre agentúru Business Insider poznamenala, že uzavrela fundraising (kolo získavania finančných prostriedkov) vo výške 10,6 miliónov dolárov, ktoré zahŕňali spoločnosti zo zlata – Agnico, Goldcorp, Wheaton Precious Metals, IAMGOLD, ako aj investičné firmy Sapphire Ventures a Sprott. Získavanie finančných prostriedkov nasleduje po predchádzajúcom kole, ktoré prebehlo na začiatku tohto roka, kde získala 22,8 milióna dolárov.

Pôvodnou úlohou spoločnosti bolo umožniť digitálne obchodovanie so zlatom na obchodnej platforme založenej na technológií blockchain. Prezident spoločnosti Matt Trudeau v rozhovore uviedol: “Tiež sa však snažíme zlepšiť aspekty obchodovania so zlatom, naprieč dodávateľským reťazcom.“

Trudeau ďalej poznamenal: “Digitalizácia fyzických aktív znižuje náklady na obchodovanie.”

Spoločnosť spolupracuje so spoločnosťami v celom odvetví zlata, aby vytvorila spôsob, ako sledovať tento drahý kov v rámci dodávateľského reťazca, a to od doby, kedy je ťažené až keď sa obchoduje, aby sa zabezpečilo, že sa využívajú trvalo udržateľné postupy.

Súvisiace:
Konečne doma! Zlato Nemecka vystavené ako dôkaz
Porsche vo svojich automobiloch testuje technológiu Blockchain

Na iných trhoch už existujú podobné iniciatívy. Niektoré z najväčších svetových potravinárskych firiem realizujú stávku na technológiu blockachain – systém digitálnych kníh, ktorý je základom kryptomeny Bitcoin. Systém tejto technológie už prispieva k zlepšeniu okolo bezpečnosti potravín. Spoločnosti Dole, Driscoll, Tyson a Nestlé spolupracujú s IBM na vývoji technológie blockchain pre systém dodávok potravín.

Tradewind sa tiež rozširuje na nové trhy vrátane Ázie a Európy a plánuje pridať na trh nové výrobky, vrátane striebra.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: WSJ, Reuters

Facebook komentár