Skupina Volkswagen plánuje prvú zmenu loga od roku 2012, v rámci čoho sa snaží vylepšiť renomé značky VW, pretože sa pripravuje na éru elektrických automobilov. Celým týmto krokom sa pokúša definitívne spáliť obraz poškvrnený škandálom okolo naftových podvodov.

Jochen Sengpiehl, ktorý je hlavným marketingovým riaditeľom značky na tlačovej konferencii v Berlíne poznamenal: “Nové logo bude odhalené v budúcom roku, čo je obdobím pre plánované agresívne zavedenie elektrických vozidiel tejto nemeckej automobilky. V znamení tohto obdobia bude zmena zapracovaná tak, aby fungovala v oblasti automobilov, ako aj na obrazovkách smartphonov.

Súvisiace: Volkwagen po škandále odkúpil 300 000 vozidiel. Kde sú?

Značka VW, ktorá prišla s poslednou zmenou svojho loga pred šiestimi rokmi a v rámci posledných zmien prišlo logo len väčším 3D efektom, na základe čoho tak po druhej svetovej vojne prešlo len minimálnou zmenou.

Zmena loga automobilky VW.

Zmena loga automobilky VW.

Sengpiehl ďalej poznamenal: “Značka sa aktuálne v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi nenachádza v príliš pozitívnom svetle, pretože stratila časť svojej emocionálnej hodnoty z toho dôvodu, že sa snažila byť “príliš nemeckou”, … “Nie je to len kvôli dieslovému škandálu.”

Spoločnosť VW taktiež bude rozširovať používanie digitálnych a sociálnych médií na jemnejšie ladenie marketingu, najmä preto, že sa snaží presvedčiť skeptických spotrebiteľov, aby sa obrátili na vozidlá poháňané batériami. Potrebujeme značke poskytnúť čerstvý obraz, ktorý bude kľúčom k tomu, v rámci čoho dosiahneme pokrok v oblasti našich investícií o objeme 20 miliárd eur (25 miliárd dolárov), ktorý znamená presun spoločnosti Volkswagen do oblasti elektrických automobilov.

“Viac farieb” v rámci loga automobilky VW

Cieľom je z VW urobiť prístupnejší a menej odmeraný dizajn, ako aj docieliť zvýraznenie inovácií, ktoré by ospravedlňovali vyššiu cenovú ponuku pre vozidlá značky, poznamenal Sengpiehl, ktorý sa vrátil do Volkswagenu v septembri po tom, ako opustil konkurenčnú automobilku Hyundai Motor.

Súvisiace: Volkswagen predstavil autonómne vozidlo bez prístrojovej dosky, volantu a pedálov

Automobilový gigant s 12 značkami sa snaží prekonať krízu po emisnom škandále, s novým generálnym riaditeľom Herbertom Diessom, ktorý v priatok prevzal jej vedenie a bude pokračovať v dohľade okolo predajov značky VW – najväčšej jednotky skupiny. Táto značka bude ústredným bodom pôsobenia v oblasti elektrických automobilov. Zavádzanie začína ID hatchbackom v roku 2020, po ktorom nasleduje SUV, minivan a sedan.

Sengpiehl nakoniec dodal: “Našoiu veľkou výzvou je, že ak sa dostaneme do sveta elektrických automobilov,” … “Chceme, aby sa ľudia s nami bavili. Musíme byť farebnejšou značkou. ”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, Bloomberg

Facebook komentár