VW_planuje_konkurenta_Tesle_za_menej_ako_20_000_eur

Volkswagen má v úmysle predávať elektrické automobily za menej ako 20 000 eur (22 836 dolárov) a ochrániť nemecké pracovné miesta tým, že premení tri továrne, aby vedeli vyrábať konkurentov spoločnosti Tesla. S týmito informáciami prišiel zdroj oboznámený s plánmi.

VW a ďalší výrobcovia automobilov sa snažia dostatočne rýchlo prispôsobiť prísnym pravidlám, ktoré boli zavedené po tom, čo sa zistilo, že automobilka v testoch emisií z dieselových motorov podvádzala, pričom jej generálny riaditeľ Herbert Diess minulý mesiac varoval, že nemecký automobilový priemysel čelí zániku.

Plány na elektrický automobil značky VW, známy ako “MEB entry” s objemom výroby 200 000 vozidiel, by sa mali prerokovať na zasadnutí dozornej rady počas 16. novembra.

Zdroj ďalej uviedol, že ďalšie vozidlo ID Aero bude skonštruované v závode, ktorý v súčasnosti vyrába sedan strednej veľkosti – VW Passat.

Podľa ďalších informácií by výrobca automobilov so sídlom vo Wolfsburgu, ktorý odmietol komentovať plány, mal tiež prediskutovať ďalekosiahle aliancie s výrobcom batériových článkov SK Innovation a rivalom Ford.

Súvisiace: VW sa v zmene loga pripravuje na éru elektrických automobilov

Ďalší zdroj oboznámený s rokovaniami poznamenal, že v rámci stratégie transformácie sa 16. novembra prerokuje transformačný plán spoločnosti Volkswagen, aby sa premenil z najväčšieho európskeho výrobcu vozidiel so spaľovacím motorom na masového výrobcu elektrických automobilov.”

Strategický posun spoločnosti VW prichádza v čase, ako mestá začínajú zakazovať vozidlá so vznetovými motormi a nútia výrobcov automobilov, aby premýšľali o nových spôsoboch, ako zabezpečiť 600 000 nemeckých priemyselných pracovných miest, z toho 436 tisíc je zamestnaných v rámci produkcie automobilov a ich dodávateľov.

Podľa ďalších informácií, elektrická dodávka – ID Buzz, má byť vyrábaná v továrni spoločnosti VW v Hannoveri, kde sa vyrába dodávka T6.

Na uvoľnenie výrobných kapacít pre elektromobily v Hannoveri by sa mohli tieto vozidlá značky VW vyrábať v závode Ford v Turecku, ak sa samozrejme dohodnú nemecké odborové zväzy, ktoré majú polovicu kresiel v predstavenstve spoločnosti VW.

Prebiehajúce rozhovory – VW a Ford

Agentúra Reuters v priebehu minulého mesiaca informovala: VW a Ford sa nachádzajú v “prieskumných rokovaniach” o aliancii na vývoj samoriadiacich a elektrických vozidiel a ohľadom doplnenia vzájomných celosvetových výrobných a predajných kapacít.

Automobilka Ford v Spojených štátoch dosahuje silné tržby a zisky vďaka svojej expozícií v rámci lukratívnej oblasti pickupov, zatiaľ čo Volkswagen dominuje na trhu osobných automobilov v Európe.

Druhý zdroj uviedol, že spoločnosti uvažujú o dohodách o spolupráci v oblasti komerčných, elektrických a autonómnych vozidiel, hoci je pravdepodobné, že na stretnutí počas 16. novembra, kedy sa bude prejednávať stratégia spoločnosti Volkswagen, konečná dohoda nebude vyhlásená.

Podrobnosti o dohode ohľadom spolupráce automobilky Ford môžu trvať až do konca roka, než sa skončia. Nemecká automobilka sa bude zameriavať hlavne na diskusiu o výhodách premeny svojich závodov VW v meste Emden, Zwickau a Hannover, ktoré vyrábajú automobily so spaľovacími motormi, v rámci plánov elektrických vozidiel, o ktorých predstavenstvo diskutuje.

Výrobcovia automobilov v Nemecku sa vo štvrtok dohodli, že minú až 3 000 eur na vozidlo, čím do automobilov začlenia efektívnejšie systémy výfukových filtrov na zníženie emisií nafty, ale nedokázali zabrániť zákazom naftových vozidiel v Kolíne a Bonne.

Súvisiace: VW spustí službu zdieľania elektromobilov na podporu rady

Zákonodarcovia EÚ sa dohodli, že do roku 2030 sa budú usilovať o zníženie emisií automobilov o 35 percent po tom, ako správa OSN vyzvala na dramatické kroky pre spomalenie globálneho otepľovania. Podľa spoločnosti Diess, pre zníženie priemernej stopy emisie oxidu uhličitého v Európe o 30 percent do roku 2030, musí VW zvýšiť svoj podiel plne elektrických vozidiel na 30 percent vo forme nových predaných automobilov.

Prechod od spaľovacích motorov k elektrickým vozidlám by taktiež v spoločnosti VW do roku 2020 mal obnášať 14 000 pracovných miest, pretože na vybudovanie elektrického vozidla je potreba menej času a práca sa presunie na zahraničných výrobcov batérií. V Európe je zhruba 126 závodov, ktoré vyrábajú spaľovacie motory a zamestnávajú 112 000 ľudí. Najväčším takýmto závodom v Európe je VW v Kasseli.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Engadget

Facebook komentár