Ruzovy_diamant_by_sa_mohol_stat_v_aukcii_aj_najdrahsim_2017

Očakáva sa, že 59,6-karátový ružový diamant sa stane najdrahším diamantom ktorý bol kedy vydraženým. Do aukcie pôjde už počas budúceho mesiaca.

Sotheby’s plánuje dať do dražby slávny diamant známy pod označením “Ružová hviezda” – jedná sa vnútorne o bezchybný a ozdobný ružový kameň. Bude ponúknutý v Hongkongskej aukcií, konanej 4. apríla.

Aukčný dom odhaduje, že sa bude predávať za viac ako 60 miliónov amerických dolárov. Ak túto cenu aj dosiahne, stane sa najdrahším diamantom ktorý bol kedy predaným (v aukcii), čím by prekonal predajnú cenu 14,6 karátového modrého diamantu predávaného aukčnou sieňou Christie’s počas minulého roka, v hodnote 57,5 milióna dolárov.

Sotheby’s poznamenala, že dopyt po diamantoch s tzv. investičným stupňom zostáva naozaj silný – najmä pre najlepšie a najvzácnejšie kamene.

Súvisiace:
Iba 132 ľudí sveta si môže “dovoliť” 1111-karátový diamant z Botswany
DiCaprio a miliardári investujú do zaujímavého startupu z oblasti diamantov

David Bennett, ktorý je predsedom celosvetovej šperkárskej divízie v spoločnosti Sotheby’s poznamenal: “Mimoriadna veľkosť 59,60-karátového diamantu, spojená s bohatstvom farieb, predbehne akýkoľvek známy ružový diamant v histórii.”

Napriek tomu “Ružová hviezda” už svoju históriu má. Kameň bol v roku 2013 predaným aukčnou sieňou Sotheby’s, v hodnote 83,2 milióna dolárov. Zatiaľ čo kupujúci z oblasti diamantov, známy ako Isaac Wolf nebol schopný splniť svoj záväzok, diamant bol vrátený do vlastníctva Sotheby’s. Spoločnosť následne odpredala čiastočné vlastníctvo kameňa do dvoch spoločností – Diacore a Mellen – a pokračovala v jeho držbe, ako súčasť inventára Sotheby’s.

Účtovná závierka spolčonosti Sotheby’s ocenila kameň, ako súčasť svojho inventára na 72 miliónov dolárov.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, MarketWatch

Facebook komentár