Aukčná sieň Sotheby’s tento týždeň v New Yorku v predajoch svojich nádherných klenotov vydražila celkovo 44,3 miliónov amerických dolárov.

Veľkým rekordmanom bol ohromujúci diamantový prsteň s 28,18 karátovým zafírom, ktorý bol predaný za 5 milión dolárov. Ak sa táto suma vydelí na čísla, kde kupec bol ochotný za jeden karát zaplatiť 180 731 dolárov, hovoríme o svetovom rekorde ceny za karát v rámci zafírov.

Najpredávanejšou položkou večera bol diamantový prsteň s 15-karátový oranžovo-ružovým diamantom, ktorý sa predal za 6,1 miliónov dolárov.

Súvisiace: Vzácna whisky Macallan vydražená za 628 205 dolárov

Medzi ďalšie prednosti patrí diamantový prsteň s 36-karátový smaragdom, ktorý bol na tejto aukcií predaný za 2,1 milióna dolárov.

V súčasnosti sa všetky oči upierajú na nadchádzajúce jarné aukcie, ktoré sa budú konať v priebehu najbližších dvoch týždňov.

Súvisiace: Bývalý tréner Manchester United predáva kolekciu vín za $ 5 miliónov

Medzi niektoré z najlepších odhadov pre cenu obrazov, ktoré pôjdu pod kladivko je obraz “Blau” od Gerharda Richtera, ktorého predaj sa odhaduje v rozmedzí 25 až 35 miliónov dolárov a “Six Self Portrait” od Andyho Warhola, ktorá by sa v aukcii mohol predať za 35 miliónov dolárov.

Zdroj: BBC

Facebook komentár