Všetci vieme, že fitness je dôležité pre naše zdravie, ale vedeli ste, že môže byť taktiež dôležité aj pre Váš biznis? Elizabeth Robinsonová, osobná trénerka z Philadelphie a tvorkyňa VitFitu, mobilnej aplikácie pre prispôsobených workoutov k stiahnutiu a Dega Shembriová, spolumajiteľka City Fitness Gym vo Washingtone uvádzajú, že pravidelná fyzická aktivita z Vás môže urobiť lepšieho podnikateľa.

( Toto je ďalší ČLÁNOK NAŠHO NOVÉHO PROJEKTU S NÁZVOM MotivacnyWeb.sk, ktorý je zatiaľ pre Vás Prístupný Na Facebooku )

Tu je sedem spôsobov ako môže fyzická aktivita zlepšiť zdravie Vášho biznisu:

1. Budujte Vašu sieť

Či už workouty v posilňovni alebo tímové športy, fitness môže pomôcť spojiť sa s budúcimi klientami alebo utužiť existujúce biznisové vzťahy. Robinsonová stretla niekoľko z jej investorov a klientov vďaka fitness aktivitám. „Veľa bariér sa prelomí, keď s niekým cvičíte,“ hovorí Robinsonová. Fitness výzvy otvárajú okná do jednotlivých osobností a umožňujú Vám komunikovať s ostatnými celkom odlišným spôsobom, a preto učiť sa viac o druhých navzájom, než by bolo možné pri šálke kávy.

2. Dajte voľnosť svojej kreativite

Cvičenie netvorí len svaly, ale zlepšuje aj výkon mozgu. Štúdia Montreal Heart Institute v roku 2012 ukázala, že aeróbne cvičenia zlepšujú kognitívne funkcie. To preto, lebo cvičenie zvyšuje prekrvenie mozgu, a to znamená, že poskákať si môže byť práve tým, čo potrebujete pred brainstormovaním.

3. Redukujte stres

Fyzické aktivity redukujú stresové  hormóny a zvyšujú produkciu endorfínov, ktoré Vás prirodzene pozdvihujú. Cvičenie či už pred tým, než idete do práce alebo počas pracovného dňa, môže upokojiť myseľ. „Čím viac ste v strese, tým viac ste neschopný spraviť skutočne dobré, racionálne biznis rozhodnutie,“ hovorí Schembriová.

4. Zvyšujte svoju sebadôveru

Či už pri budovaní biznisu alebo aj za ťažkých časov, aj malé fitness víťazstvo Vám môže pomôcť získať sebadôveru, ktorú potrebujete pri dosahovaní veľkých cieľov v biznise. „Parádny workout sa premieta do všetkých oblastí života, dodá Vám na konci dňa dokonalý pocit zo všetkého, čo robíte,“ tvrdí Robinsonová.

5. Prekonajte podnikové výzvy

Trénovanie na fitness aktivitu, ako napríklad maratón môže podnikateľovi pripomenúť dôležitosť stanovenia cieľov a rozhodnutí. Shembriová sa zúčastnila svojho prvého triatlonu, keď jej bolo 58 a hovorí, že intenzívny tréning, ktorý podstúpila pre dosahovanie svojich cieľov jej dopomohol k tomu, aby sa stala viac húževnatou podnikateľkou. Tvrdí, že odstránenie slovka “nemôžem“ z jej slovníka zmenilo jej pohľad na prekážky na jednoduchú výzvu, ktorú treba pokoriť.

6. Zvyšujte si energiu

Vzdajte sa svojej rannej šálky kávy a namiesto toho si choďte zacvičiť do posilňovne. V roku 2008, štúdia publikovaná v Journal Psychotherapy and Psychosomatics, došla k záveru, že jedinci bez aktivity, ktorí sa zvyčajne sťažovali na únavu, zažili zvýšenie energie o 20% a zníženie únavy o 65% pri pravidelnej fyzickej aktivite s nízkou intenzitou. „Pravidelné cvičenie vám pomôže mať lepší spánok a po zobudení budete mať viac energie po celý deň”, hovorí Schembriová.

7. Naučte sa nemať kontrolu

„Mnoho podnikateľov si myslí, že musia robiť všetko. S tým súvisí kopa stresu, ktorý ide ruka v ruke s touto úrovňou kontroly, moci a rozhodnutí,“ hovorí Schembriová, ktorá tvrdí, že vyšťavení podnikatelia môžu profitovať z osobného trénera. „Keď si najmete trénera, podvolíte sa niekomu inému akceptujúc, že Vás niekto bude riadiť,“ hovorí Schembriová. Účasť v kolektívnych športoch môže tiež naučiť kontrolou posadnutých podnikateľov o dôležitosti zveriť významné úlohy ostatným preukazujúc, že si nemusia robiť všetko na vlastnom úspešnom biznise.

Preložil: Andrej Gašpierik

( Ak by niekoho bavili preklady podobných článkov “Komunitného Motivačného projektu”, nech sa Nám prosím ozve na Facebook do správy )

Zdroj: TheMoGulmom

Facebook komentár