Ak Vás zaujal niektorý z článkov a chcete podporiť našu prácu, najjednoduchší spôsob ako tak urobiť je kliknúť na “páči sa mi to“, alebo náš článok “tweetowať.  Vaša odozva nás vedie k tomu aby sme pokračovali v publikovaní a preto Ďakujeme za každú jednu návštevu, odporúčenie, zdielanie, like alebo tweet… :-) Team portálu www.FinancnyTrh.com

Tempur Sealy, ktorá je výrobcom matrací Tempurpedic a ďalších produktov posteľnej bielizne aktuálne ohlásil negatívne informácie o jej výsledkoch, čo poslalo jej akcie do chaosu.

Firma uviedla, že a celý rok 2016 očakáva medziročný pokles tržieb o 1% až 3% a EBITDA (príjmy pred úrokmi, zdanením a odpisovaním) za celý rok odhaduje vo výške 500 až 525 miliónov dolárov, čo je o 5% nižšie ako predchádzajúce projekcie spoločnosti.

Generálny riaditeľ (CEO) Scott Thompson poznamenal, že čisté tržby za tretí štvrťrok sú taktiež “pod očakávaním.”

Spoločnosť však aj naďalej očakáva rast celoročný rast, avšak nižší, než sa predtým myslelo.

Spoločnosť Tempur Sealy vo vyhlásení oznámila: “Stred aktualizovaných odhadov však znamená nárast upravenej EBITDA vo výške približne 12% a približne 20% nárast upraveného zisku na akciu, v porovnaní s rokom 2015.”

Súvisiace:
Akcie Nintendo dnes prepadli až o 18%, kvôli Pokemon Go
Akcie sociálnej siete LinkedIn za deň prepadli až o 23%!

V nadväznosti na správy, akcie Tempur Sealy prešli do voľného pádu, až na 55,36 dolárov za akciu z 74,45 dolárov, ktoré dosiahli ku koncu obchodovania. Jedná sa tak o prepad vo výške niečo málo cez 25%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Facebook komentár