Trader_zadal_prikaz_obchodu_na_akcie_Apple_za_1_3_miliardy_2017

V úvodnej minúte piatkového obchodovania, jeden obchodník (trader) dal v jednom obchode na trh objednávku (príkaz) o rozsahu 9,24 milióna akcií spoločnosti Apple. Pri cene 141 dolárov za akciu, sa jedná o hodnotu zhruba 1,3 miliardy dolárov. Nikto napriek tomu obchod nezrealizoval.

Počas väčšiny obchodných dní sa to zdá byť neobvyklé, ale nie počas dňa expirácie rôznych finančných kontraktov. Počas tretieho piatku v marci, júni, septembri a decembri indexy, opcie akciových indexov, opcie na akcie a jednotlivých akciových futures kontraktov prechádzajú dňom vypršania platnosti.

Súcisiace: Základy investovania do akcií

V bežných dňoch by bol tento objem nezvyčajne vysokým, ale v súčasnosti tak traderi (obchodníci) vyrovanávali, uzatvárali a predlžovali svoje pozície. Môže sa to zdať za prekvapivé, avšak volatilita zvyčajne nie je väčšia, než v akýkoľvek iný piatok.

Kým objednávka v hodnote 1,3 miliardy dolárov sa môže jednať o nezvyčajne veľký obchod, ale v tomto dni však nie. Traderi (obchodníci) poznamenali, že oni tento obchod nevidia ako signál na rast alebo pokles akcií.

Akcie spoločnosti Apple sa však v patok zmenili len minimálne, keďže získalu 0,1% na 140,83 dolárov za akciu. To môžete vidieť aj v grafe nižšie.

Trader_zadal_prikaz_obchodu_na_akcie_Apple_za_1_3_miliardy_2017_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Reuters, FoxBusiness

Facebook komentár