Tato_aplikacia_uplne_narusila_obchodovanie_na_trhoch

Obchodovanie cez spoločnosť Robinhood s nulovými poplatkami zmenilo odvetvie online brokerských firiem.

Zavedení hráči boli nútení prepísať svoje obchodné modely zrušením poplatkov. Extrémne narušenie dokonca viedlo k fúzii u vedúcich predstaviteľov priemyslu – firiem Charles Schwab a TD Ameritrade.

Robinhood, online sprostredkovateľ s bezplatným obchodovaním, ktorý nedávno prekonal 10 miliónov používateľov, oslavuje rýchlu zmenu, ktorá pomohol uviesť do sveta obchodovania.

Vlad Tenev, generálny riaditeľ spoločnosti Robinhood uviedol: „Robinhood bol priekopníkom v oblasti poplatkov obchodovania – presnejšie bezplatnom investovaní do akcií,“ … „Môžeme byť skutočne hrdí nielen na vytvorenie sveta, v ktorom naši zákazníci neplatia poplatky, ale profitovali z toho dokonca aj zákazníci iných brokerských spoločností.“

Robinhood začala pred šiestimi rokmi s prísľubom obchodovania bez poplatkov a so želaním zamerať sa na generáciu Milénia. Aktuálne sa považuje za potenciálneho kandidáta na verejnú emisiu akcií v roku 2020.

Tento startup dokonca tento rok na jeseň spôsobil revolúciu v celom sektore. V priebehu iba pár dní takmer každá veľká online brokerská spoločnosť zrušila provízie za nákup a predaj akcií. Akcie Schwab, E * Trade Financial, Interactive Brokers a TD Ameritrade prišli s podobným nastavením.

Tenev ďalej poznamenal: „Určite oslavujeme pokrok.“

V mnohých ohľadoch sa jedná o napodobnenie stratégie spoločnosti Robinhood, prijatej od prvého dňa.

Tenev o poplatkoch účtovaných za nákup a predaj akcií ďalej povedal: „Jednoducho to nedávalo zmysel,“ … „Jedná sa čisto o elektronické transakcie.“

Potom, čo jej konkurenti prijali nulové poplatky za obchodovanie, Robinhood prišla s reklamou so sloganom: Zmena sa nestane cez noc, bude trvať než sa to prejaví naplno.

Rýchle prijatie bezplatného obchodovania však vymazal veľký rozdiel, vďaka ktorému sa Robinhood odlišuje od svojich súperov. Uvedením do prevádzky bude v budúcnosti čeliť tvrdšej konkurencii. Retailoví investori tak aktuálne majú na výber z hľadiska bezplatného obchodovania obchodovania.

Tenev ďalej uviedol: „Naša práca je len v počiatočných fázach.”

Nákup podielu v spoločnosti Amazonu len za 1 dolár

Preto Robinhood vo štvrtok ohlásil sériu nových funkcií, vrátane začatia obchodovania len zo zlomkom akcií. Táto vlastnosť umožní investorom investovať do akcií a ETF už od 1 dolára – bez ohľadu na cenu podkladového aktíva.

Niektorí mladí investori môžu za túto cenu dokonca kúpiť iba jednu akciu spoločností Amazon, Berkshire Hathaway a vlastníka spoločnosti Google – Alphabet, z ktorých každá je ocenený nad hodnotou 1 000 dolárov. Dokonca aj u akcie spoločnosti Apple, ktorá sa predáva za takmer 300 dolárov.

Je to z toho dôvodu, že viac ako polovica zákazníkov spoločnosti Robinhood sú investormi len po porvýkrát.

Abhishek Fatehpuria, produktový manažér spoločnosti Robinhood, uviedol: „Tieto akcie neboli prístupné niektorým našim zákazníkom, pretože ceny akcií dosahujú stovky, tisíce alebo dokonca stovky tisíc dolárov,“ … „Aktuálne nezáleží na tom, koľko peňazí chce zákazník investovať.“

Niet divu, že Robinhood uviedla, že čiastkové obchodovanie s akciami ponúkne taktiež bez poplatkov. Jej uvedenie bolo naplánované v priebehu tohto týždňa a to len niektorým zákazníkom a následne všetkým používateľom spoločnosti Robinhood začiatkom budúceho roka.

Robinhood sa snaží poraziť svojich väčších súperov s úderom v rámci čiastkového obchodovania s akciami, a to tak na jednotlivých akciách, ako aj na ETF.

Charles Schwab v októbri pre časopis Wall Street Journal uviedla, že príde so zavedením tohto obchodovania s akciami pre jednotlivé akcie. Tento program sa však ešte nezačal a bude sa spočiatku zameriavať iba na jednotlivé akcie, nie na ETF. Spolčonosť Schwab pre CNN Business, že táro možnosť bude u nej k dispozícii „niekedy v roku 2020“.

Spoločnosť Robinhood tiež prišla s ďalšími novými funkciami, vrátane reinvestovania dividend, ktorý bude automaticky reinvestovať dividend v hotovosti späť do akcií a ďalšej služby, ktorá umožní užívateľom naplánovať pravidelné investície.

Budúcnosť Robinhood

Pokiaľ ide o budúcnosť, spoločnosť Robinhood by mohla v roku 2020 spustiť ďalšiu veľkú vlnu na Wall Street, tentoraz tým, že sa stane verejnou akciovou spoločnosťou. Robinhood uviedla, že patrí medzi spoločnosti zvažujúce IPO (primárnú verejnú ponuku akcií), spolu s Airbnb, matracovou spoločnosťou Casper a firmy okolo dodávok potravín – Postmates.

Niektoré z najväčších IPO v roku 2019, vrátane firiem Uber a Lyft, boli veľkým sklamaním kvôli obavám z ich dlhodobej cesty k ziskovosti.

Tenev zo spoločnosti Robinhood odmietol komentovať, či je spoločnosť v súčasnosti zisková. Povedal však, že je nepravdepodobné, že by Robinhood nasledoval po stopách TD Ameritrade, spojením s väčším rivalom.

Poznamenal: “Nie je to v našich plánoch. Plánuje byť nezávislou spoločnosťou, ktorá rýchlo rastie.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Yahoo, MSN

Facebook komentár