Ron_Paul_Ak_akcie_klesnu_o_25_percent_a_zlato_porastie_o_50_percent_nebude_to_prekvapenie_2017

Americká ekonomika nie je zďaleka tak silná ako je nastavený prevažujúci názor na Wall Street, ktorý by mohol viesť investorov k rôznym pozitívnym domnienkam. Podľa libertarianiána, bývalého republikánskeho kongresmana a bývalého prezidentského kandidáta Rona Paula, to znamená, že v októbri by mohla akciový trh zasiahnuť bolestivá korekcia.

Tento scenár by znamenal pokles amerického akciového indexu S&P 500 k úrovni 1800 bodov a dostal by cenu zlata nad 1860 dolárov za uncu.

Ron Paul v rozhovore poznamenal: “Myslím, že aktuálne je situácia na trhu veľmi neistá a Fed by mal byť veľmi opatrní. Vzhľadom k tomu, že by mal byť schopní vedieť, čo má robiť, avšak ja neočakávam, že by to všetko mohlo viesť k pozitívnemu výsledku,” … “Z vonkajších faktorov existuje toľko nebezpečenstiev, že korekcia by mohla byť takmer neobmedzená.”

Paul je aj v súčasnom prostredí jednoznačným medveďom (očakáva pokles), ktorý je kritickým voči vedeniu Donalda Trumpa a vo väčšej miere aj Federálnemu rezervnému systému, ktorý podľa jeho slov ponechal úrokové sadzby na historických minimách príliš dlho.

Súvisiace: Federálny rezervný systém berie chudobným a dáva bohatým: Ron Paul

Avšak, Ron Paul ponúkol podobnú predpoveď zhruba pred rokom. Od tej doby, akciový index S&P 500 získal viac ako 20%, zatiaľ čo priemyselné podniky v indexe Dow Jones získali 24% a technologický akciový index Nasdaq Composite sa zvýšil o viac ako 30% a neustále dosahovali rekordné maximá.

Zlato ktoré je investormi považované za bezpečné útočisko podľa dát agentúry FactSet, za prvých 6 mesiacov roka dosiahlo zisk na úrovni takmer 8%.

Paul poznamenal: “Ľudia sú aktuálne presvedčení, že všetko je v dnešnom svete naozaj skvelé a že akciové trhy budú donekonečna stúpať,” … “Ja ich však kupovať nebudem. Podľa starých pravidiel je vždy jasné, že po nadmernom objeme dlhov a zlých investícií, bude musieť nastať náprava.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: FoxBusiness, LATimes

Facebook komentár