Spoločnosť Robinhood, ktorá je známa svojou elegantnou mobilnou aplikáciou pre obchodovanie s nulovými províziami, odhaľuje webovú platformu.

Spoločnosť Robinhood, ktorá je známa svojou elegantnou mobilnou aplikáciou pre obchodovanie s nulovými províziami, odhaľuje webovú platformu.

Brokerská spoločnosť v San Franciscu – Robinhood, ktorá je známa tým, že ponúka obchodovanie akcií bez poplatkov predstavila novú webovú platformu, na ktorej budú môcť jej používatelia nakupovať a predávať akcie, zároveň aj používať súbor nových nástrojov pre investorov.

Spoločnosť získala viac ako 3 milióny účtov a pridáva nové účty rýchlejšie ako kedykoľvek predtým.

Spoluzakladateľ Baiju Bhatt poznamenal, že nová webová platforma vyzerá skôr ako stránka elektronického obchodu, kde môžu používatelia porovnávať obchody. Používatelia napríklad môžu skontrolovať akcie spoločnosti Apple a zistiť, koľko ľudí ich cez Robinhood vlastní, aký pohľad majú na nich analytici, ako aj ďalšie technické informácie, ako sú jej zárobky.

Súvisiace: Mladí ľudia sa riadia tradičným pravidlom investovania

Bhatt ďalej poznamenal: “Chceme byť veľmi rozsiahlo a posadnuto zameraní na to, čo všetko naši zákazníci chcú, v tom čo robíme,” … “Keď ľudia kupujú akcie, chcú porovnávať nákupy a chcú skúsenosti, ktoré by im mohli pri rozhodovaní pomôcť.”

Ako takú, vybudovali ju tak, že okopírovali skúsenosti porovnávacieho nákupu na stránke Amazonu.

Ako takú, vybudovali ju tak, že okopírovali skúsenosti porovnávacieho nákupu na stránke Amazonu.

Bhatt ďalej poznamenal: “Chceli sme sa vyhnúť tomu, aby sa užívateľov zaťažovali prílišnými informáciami,” … “Čo je problémom u všetkých ostatných brokerských spoločností.”

Spoločnosť tak doťahuje svojich starých konkurentov a dosahuje viac ako 3 milióny účtov. Etrade pre porovnanie dosahuje 3,3 milióna účtov. Bhatt odmietol komentovať ziskovosť spoločnosti.

Súvisiace: Aplikácia pre obchodovanie – Robinhood zvyšuje hodnotu nad $ 1 miliardu

Bhatt v auguste poznamenal, že spoločnosť bude pokračovať v rozširovaní nových funkcií, aby uspokojil potrebu svojich používateľov, ktorí sú mladší, aby im vedeli uspokojiť aj ich potreby, v prípade až sa stanú skúsenejšími investormi. Tu je Bhattovo vyjadrenie:

“V období, kedy sa naši používatelia stávajú čoraz sofistikovanejšími, budeme naďalej pridávať funkcie, ktoré im budú vyhovovať. Ale dúfame, že nikdy nezanedbáme ani tých ktorí to skúšajú poprvýkrát. V zásade by to malo byť pre spoločnosti (poskytujúce finančné služby) najdôležitejšie. Tým, že celé odvetvie prináša niečo, čo slúži širšiemu trhu, nielen ľuďom, ktorí im zarábajú veľké objemy finančných prostriedkov.

Povedal som, že pracujeme na viacerých funkciách.”

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Robihood, Yahoo

Facebook komentár