Peniaze za nič a vaše obchody zadarmo?

To je obchodný plán novej aplikácie Robinhood, ktorá umožňuje používateľom nakupovať a predávať akcie s nulovou províziou, ale cieľom zakladateľov – Vlad Tenevo a Baiju Bhatt nieje poskytovanie charitatívnej činnosti.

Tenovo uviedol: “Takže aplikácia Robinhood má veľa iných zdrojov príjmov počas dňa. Medzi ne patria aj platby za páku, ako aj úroky z peňažných zostatkov.”

“A v blízkej budúcnosti taktiež prídeme s ďalšími stratégiami speňaženia, ktoré existujúce maklérske spoločnosti nepoužívajú, vrátane prístupu k API (Application Programming Interfaces) a nadštandardným funkciám pre aktívnych investorov. Dôležité je si uvedomiť, že Robinhood nie je zameraná na rýchli zisk, namiesto toho sme sa zamerali na budovanie úžasných užívateľských skúsenosti. Ako už bolo povedané, zatiaľ máme tieto štandardné príjmy z možného speňaženia tokov a ešte ďalšie by mali prísť v budúcnosti, keďže ich budeme rozširovať.”

( Súvisiace: Ako naozaj vyzerá oddelenie obchodníkov – traderov na Wall Street?  )

Tento brokerský start-up získal 3 milióny amerických dolárov vo forme počiatočných finančných prostriedkov a je podporovaný firmami Google Ventures, Andreessen Horowitz, Index Ventures, Rothenberg Ventures a firmou Tima Drapera a Howarda Lindzona – Social Leverage (v závislosti na internetových stránkach spoločnosti).

Ostatné maklérskej firmy so silným pôsobením on-line a mobilných aplikácií, ako je ScottTrade, E-Trade a Schwab si účtujú 7 až 9,99 dolárov za jeden obchod s minimálnymi vkladmi v rozmedzí 500 až 1000 dolárov.

Bhatt povedal, že od Robinhood oznámila svoj zámer v decembri a už viac ako 150 000 ľudí sa k nej pripojilo (ako reálny záujemcovia) a to najmä z dôvodu použitia obchodnej platformy tejto spoločnosti, ktorá je bez provízií a bez minimálneho vkladu.

Prvá vlna užívateľov už mohla vykonať svoje obchody minulý štvrtok. Takže čakaciu listinu chceli využiť pre zistenie toho, či budú schopní naplniť očakávania a počet jej zákazníkov. Teda, či to všetko dokonale zvládnú.

( Súvisiace: Tri fázy vzdelávania úspešného tradera )

Takže, prečo Robinhood prezývka?

Na svojich internetových stránkach uvádza: “Robinhood nie je o” braní bohatým a dávaní chudobným. Namiesto toho, je to o úplnom podieľaní sa na ovociach kapitalizmu,” … “Meno je náš spôsob, ako spochybniť status quo. Počas väčšiny histórie inštitucionálni investori mali výhody, ktoré väčšinou neboli k dispozícii pre väčšinu jednotlivcov. My to z Robinhood chceme zmeniť.”

Zdroj: Bloomberg

Facebook komentár