Aky_luxus_nakupuju_velmi_bohati_Automobily_a_len_automobily_2016

Veľmi bohatí jednotlivci míňajú svoje peniaze na nákup luxusných automobilov.

Nová správa od poradenskej firmy Bain ukazuje, že predaj luxusných automobilov v tomto roku rastie o 8%, čím sa dostáva na historické maximá, čo prevyšuje rast vo všetkých ostatných luxusných sektoroch, vrátane umenia, jedál, hotelov a vín.

Prieskum spoločnosti Bain predpovedá, že tržby v spoločnom svetovom trhu luxusu počas roka 2016 dosiahnu 1,1 bilióna eur (1,2 bilióna amerických dolárov) a 40% z týchto výdavkov bude pochádzať z luxusných vozidiel.

Claudia D’Arpizio, ktorý je partnerom v spoločnosti poznamenala: “Drvivá väčšina výdavkov na luxusné automobily pripadá na vozidlá od značiek ako Mercedes , BMW a Audi.

Ale najväčší nárast tržieb – medziročne o 20% sa odohráva na samom vrchole trhu, ktorému dominujú značky ako Rolls Royce, Ferrari a Lamborghini.

D’Arpizio poznamenala: “Ide o najmenší segment, ale naozaj plošne prekonáva všetky ostatné segmenty luxusu.”

Kto kupuje tieto automobily? D’Arpizio povedala, že najrýchlejší rast tržieb pochádza zo štátov Perzského zálivu, Ruska, Indonézie a Číny.

Títo kupci však nenakupujú luxus len na domácich trhoch. Taktiež skupujú automobily v zahraničí, keďže trávia veľa času aj v svojich prechodných adresách.

Čo sa týka Ruska, aj keď táto krajina bola za posledný rok a pol v recesii, super bohatí aj naďalej zbierajú super-automobily.

Súvisiace:
Nové Ferrari za $ 2,2 milióna bolo hneď vypredané!
Bohatí stále kupujú veľa automobilov

Slabá hodnota ruského rubľu viedla k tomu, že tento tovar bol v Rusku relatívne lacnejším, keďže práve títo zákazníci majú väčšinu svojho bohatstva ukrytého v amerických dolároch alebo iných cudzích mien. Na vrchole, niektorí Rusi používali nákupy luxusných automobilov spôsob, ako ukladať a chrániť ich bohatstvo, keďže ich mena – ruký rubeľ prepadla.

Ale aj keď predaje luxusných automobilov čelia nárastu, predaja súkromných lietadiel čelia poklesu.

Aky_luxus_nakupuju_velmi_bohati_Automobily_a_len_automobily_2016_2

Správa od firmy Bain poukazuje na to, že tržby luxusných súkromných lietadiel by sa mali v tomto roku navýšiť až o 5%, konkrétnejšie v roku 2016 dosiahne úroveň na úroveň 18 miliárd eur (19,6 miliárd dolárov). Medzitým sektor luxusných jácht stagnuje, keďže sa počas tohto roka očakáva nulový rast.

Celkové výdavky na všetky luxusné tovary a služby by mali v roku 2016 vzrásť o 4%.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Fortune, WSJ

Facebook komentár