Apple_oznamuje_3_nove_iPhony_nove_hodinky_a_nic_viac

Začína byť čas na jesenné počasie, bundy a nové iPhony. Tento rok sme získali tri nové smartphony s označením iPhone.

Každoročná septembrová tlačová konferencia Apple začala len pred pár hodinami v divadle Steva Jobsa v areáli Apple Park v meste Cupertino, štáte Kalifornia.

Tu je to, čo bolo oznámené:

iPhone XS a iPhone XS Max

Špičkový iPhone X získava upgrade a nové veľkosti: 5,8 palcový iPhone XS (999 dolárov) a 6,5 palcový iPhone XS Max (1 449 dolárov). Max má väčší displej ako bežné telefóny s označením Plus, ale podobné telo.

Súvisiace: Iphone od Apple ročne vytvára príjmy v hodnote $165 miliárd

Kamery na telefónoch sú, ako obvykle, “lepšie ako kedykoľvek predtým,” ako poznamenal riaditeľ spoločnosti Apple – Phil Schiller, ktorý pri predchádzajúcich udalostiach vyslovil rovnaké slová. Nové fotoaparáty s rozlíšením 12 megapixelov majú väčšie snímače a zlepšený režim HDR.

Nová rada iPhonu X.

Nová rada iPhonu X.

 

Populárny režim portrétu, ktorý rozostrí pozadie fotografie zdôrazní predmet, má k dispozícií nové nastavenia. Zákazníci zároveň môžu po na-snímaní obrázka upraviť hĺbku poľa.

IPhone XR

Spoločnosť Apple prekvapila tretím smartphonom – iPhone XR s nižším kontrastom (799 USD). 6,1-palcový displej je vybavený jasným LCD displejom a je v rôznych farbách, vrátane bielej, čiernej, modrej, koralovej a červenej. Chýba tlačidlo Domov a je aktivovaný posúvaním.

Prístroj má iba jednu kameru – kameru s 12 pixelmi – ale Apple doň pridal podobnú funkciu portrétu, ktorá sa nachádza v zariadeniach s dvoma kamerami, ktorá ako sme poznamenali vyššie, pomáha s rozmazávaním pozadia. Zariadenie tak odstránilo funkciu 3D dotyku, avšak pridali určitý druh tzv. haptickej spätnej väzby, takže obrazovka ako odpoveď na dotyk mierne vibruje.

Dostupnosť a ceny

Apple_predstavuje_3_nove_iPhony_nove_hodinky_a_nic_viac_1

IPhone XS Max s pamäťou 512 GB bude najdrahším iPhone smartphonom v histórií. Medzitým iPhone XS bude stáť rovnako ako minuloročný iPhone X (999 dolárov). Pôvodný iPhone X je teraz lacnejší.

Spoločnosť Apple bude aj naďalej predávať iPhone 7 a iPhone 8 v bežných a tzv. Plus veľkostiach. Najlacnejším telefónom spomedzi iPhonov je iPhone 7, začínajúc na 449 dolároch. IPhone 8 začína na úrovni 599 dolároch.

IPhone XS a XS Max budú k dispozícii v piatok 14. septembra v USA a v piatok 21. septembra budú k dispozícii aj v ďalších krajinách.

V piatok 19. októbra si budete môcť vopred objednať iPhone XR a v piatok 26. októbra sa objavia v obchodoch vo viac ako 50 krajinách.

Dátumy spustenia softvéru

Dokonca aj vtedy, keď si nekúpite nové modely iPhonov, zákazníci si budú môcť nainštalovať operačný systém iOS 12, od pondelka 17. septembra. Systém iOS 12 obsahuje nové aplikácie Animojis – prispôsobené rozhranie Memoji a veľmi očakávanú funkciu trávenia času, ktorá pomôže ľuďom používať ich zariadenia menej, alebo držať ich pod väčšou kontrolou.

Medzitým MacOS Mojave, ktorý sa začne ponúkať v pondelok 24. septembra, ponúkne tmavý režim – nástroj na vyčistenie vašej chaotickej pracovnej plochy a niektoré klasické aplikácie pre iOS, vrátane správ, hlasových poznámok, akciových trhov a domácnosti.

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4.

Apple Watch Series 4.

 

Spoločnosť Apple takisto predviedla aktualizáciu svojich 3-ročných inteligentných hodiniek (smartwatch). Apple Watch Series 4 v súčasnosti majú o 30% väčší displej – od okraja po okraj. So zakrivenými rohmi sú tiež o trochu tenšie, majú spoľahlivejší príjem a vďaka novému procesoru sú 2-násobne rýchlejšie.

Otočné kolečko na boku, nazvané Digital Crown bude vedieť aktuálne poskytnúť dotykovú spätnú väzbu, cez vibrácie. (Táto funkcia bola predtým k dispozícii len prostredníctvom obrazovky).

Taktiež môže zistiť, kedy užívateľ spadne a to pomocou výpočtu trajektórie zápästia a ďalšími pohybmi a tieto údaje bude vedieť odoslať núdzovému kontaktu. Najnovšie nositeľné zariadenie tiež prináša zabudovaný (a schválený FDA) EKG na diagnostiku srdcových ochorení a ďalších zdravotných informácií. Spoločnosť tvrdí, že sa jedná o prvé EKG zariadenie, ktorý bude k dispozícii na pultoch.

Súvisiace: Apple iPhone udalosť: Čo môžeme očakávať

Apple Watch Series 4 so vstavaným pripojením budú stáť 499 dolárov a 399 dolárov vrámci štandardného modelu. Na prípravu objednávky bude k dispozícii od piatku 21. septembra.

Program pre výkup iPhonov

Spoločnosť Apple spustila program recyklácie s názvom GiveBack. Spoločnosť odkúpi vaše staré zariadenia, ak sú v dobrom stave alebo ich bezplatne zrecyklujú, ak nie sú použiteľné. Opätovne zdôraznili, že v súčasnosti sú zo 100% napájaný čistou energiou.

Generálny riaditeľ Tim Cook a ďalší vedúci predstavitelia oznámili najnovšie hardvérové aktualizácie spoločnosti Apple pred miestnosťou plnou zástupcov médií, analytikov, špeciálnych hostí a zamestnancov.

Pohľad z vonku do areálu Apple Park v meste Cupertino, štáte Kalifornia.

Pohľad z vonku do areálu Apple Park v meste Cupertino, štáte Kalifornia.

 

Jedná sa o druhú udalosť ktorá sa konala v budove Steve Jobs Theater, kde sa zmestí až 1000 ľudí. Taktiež má 6 metrov vysokú sklenenú halu, s kovovou strechou z uhlíkových vlákien.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: ZDNet, Yahoo, CNBC

Facebook komentár