Zabudnite_na_iPhone_X_Apple_pride_s_novym_iPhonom_iba_za_550_dolarov

V minulom roku spoločnosť Apple spustila svoj prvý telefón za 1 000 dolárov.

IPhone X nie je len najdrahším telefónom od spoločnosti Apple, ale aj najpokročilejším modelom. Vyznačuje sa obrazovkou, ktorá sa rozprestiera po celom prístroji a je vybavený pokročilými prednými senzormi, ktoré z dôvodu bezpečnosti umožňujú telefónu skenovať tvár.

Ale už v septembri, za získanie týchto funkcií nebudete musieť zaplatiť 999 dolárov. Niekoľko spoľahlivých zdrojov – vrátane agentúry Bloomberg, denníku Wall Street Journal, banky Morgan Stanley a investičnej skupiny KGI Securities – uviedli, že očakávajú predstavenie iPhonu od spoločnosti Apple s nižšími nákladmi.

Súvisiace: Najväčší trh s inteligentnými telefónmi sveta sa zmenšuje

Spoločnosť KGI Securities v stredu uviedla, že cena môže byť medzi 550 a 650 dolárov. Spoločnosť Apple zvyčajne na trh uvádza nové modely iPhonu v septembri, takže sa môže objaviť už počas práve tohto predstavenia.

Tu je to, čo vieme o najdôležitejšom iPhone, ktorý by Apple mohol byť predstavený už v tomto roku:

Nový iPhone s nízkymi nákladmi bude iba jedným z troch modelov, ktoré by mali byť podľa očakávaní predstavené na jeseň. Od Apple sa tiež očakáva spustenie aktualizovanej verzie iPhonu X, ako aj super veľkého modelu iPhone X.

Zabudnite_na_iPhone_X_Apple_pride_s_novym_iPhonom_iba_za_550_dolarov_1

 

Podľa analytika spoločnosti KGI Securities (Ming-Chi Kuo), by najlacnejší z troch nových telefónov mal byť podľa očakávaní najpredávanejším. V predošlom vyhlásení poznamenali, že by mohli by predstavovať 65 až 75% iPhonov, ktoré budú predané v nadchádzajúcom cykle.
Naposledy Apple predstavil nový lacnejší iPhone v roku 2013, s iPhonom 5C.

Naposledy Apple predstavil nový lacnejší iPhone v roku 2013, s iPhonom 5C.

 

Mohol by mať obrazovku od okraja po okraj a systém rozpoznania tváre.
Rovnako ako tohtoročný iPhone X.

Rovnako ako tohtoročný iPhone X.

 

Jedným z dôvodov, prečo by mohol byť lacnejší ako iPhone X, je to, že používa menej pokročilú technológiu obrazovky. Bude použitá LCD obrazovka, namiesto OLED obrazovky ktorá je súčasťou zariadenia iPhone X. OLED obrazovky používajú menej energie a majú lepšie farby.
Na ľavej strane je obrazovka LCD. Na pravom telefóne - Samsung je obrazovka OLED.

Na ľavej strane je obrazovka LCD. Na pravom telefóne – Samsung je obrazovka OLED.

 

Dodávateľský reťazec informoval, že nový iPhone bude mať 6,1-palcový displej, ktorý je väčší ako obrazovky na modeloch iPhone X a iPhone 8 Plus.

CUPERTINO, CA - SEPTEMBER 12: (L-R) The new iPhone 8, iPhone X and iPhone 8S are displayed during an Apple special event at the Steve Jobs Theatre on the Apple Park campus on September 12, 2017 in Cupertino, California. Apple held their first special event at the new Apple Park campus where they announced the new iPhone 8, iPhone X and the Apple Watch Series 3. (Photo by Justin Sullivan/Getty Images)

 

Nový iPhone z nižšej úrovne môže podporovať aj funkciu, ktorú si žiadali ázijskí používatelia: dva sloty na SIM kartu, takže môžete ľahko prepínať medzi operátormi alebo dátovými paušalmii. Podľa KGI Securities by mohol existovať aj model s jednou SIM kartou.

Zabudnite_na_iPhone_X_Apple_pride_s_novym_iPhonom_iba_za_550_dolarov_6

 

Model s dvojitou SIM bude pravdepodobne drahší. Kuo v poznámke zverejnenenej v minulom týždňi uviedol: “Ak sa model model s dvomu slotmi [pre SIM] bude predávať za 650 až 750 dolárov, model s jednou SIM kartou bude stáť 550-650 dolárov.”

Zabudnite_na_iPhone_X_Apple_pride_s_novym_iPhonom_iba_za_550_dolarov_7

 

Ostatné špecifikácie sa neobjavili, ale môžete očakávať, že iPhone s nízkou úrovňou bude mať nový čip firmy Apple a rovnako výkonnú zadnú kameru – hoci nemusí mať dizajn s dvojitým objektívom ako na zariadeniach iPhone X a iPhone 8 Plus, pretože Apple tieto funkcie z lacnejších iPhonov zvyčajne vyčleňuje.

Zabudnite_na_iPhone_X_Apple_pride_s_novym_iPhonom_iba_za_550_dolarov_8
Súvisiace: Programátori milujú Google viac než Apple, ale najviac sa obávajú Microsoftu

Ale zatiaľ čo Apple skúma nízkonákladový telefón, taktiež sa očakáva spustenie super veľkého iPhonu X s 6,5 palcovou obrazovkou. Niektorí analytici sa domnievajú, že cena tohto zariadenia by mohla začať od 1 100 dolárov alebo viac.
Apple by sa tiež mohol rozhodnúť spustiť zlatú verziu iPhonu X, podobne ako vyššie zverejnený model z fotografie FCC.

Apple by sa tiež mohol rozhodnúť spustiť zlatú verziu iPhonu X, podobne ako vyššie zverejnený model z fotografie FCC.

 

Apple nikdy nezverejňuje informácie o budúcich produktoch, ale pravdepodobne sme na september ako tak pripravení. Spoločnosť Apple práve v tomto mesiaci predstavuje úplne nové telefóny.
Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: LATimes, ZDNet

Facebook komentár