Apple Senior Vice President of Worldwide Marketing, Phil Schiller, introduces the iPhone X during a launch event in Cupertino, California, U.S. September 12, 2017. REUTERS/Stephen Lam - HP1ED9C1I90DE

Vďaka modekom iPhone X a iPhone 8 nedávne odhady ukazujú, že Apple opäť získal dve najlepšie miesta pre najpredávanejšie smartphone modely sveta, pričom zverejnená správa ďalej uviedla, že dopyt po iPhone X je nedotatočným.

Spoločnosť Apple v prvom štvrťroku 2018 dodala menej jednotiek iPhonov X ako v porovnateľnom štvrťoku minulého roka a v prípade modelov iPhone 7 Plus, ale z nižšie zverejnenej tabuľky spoločnosti Statista vyplýva, že v tomto roku bolo predaných 12,7 milióna jednotiek za cenu okolo 999 dolárov, ktoré sú pre iPhone charakteristické a na prvom mieste sa nachádza zo značnou rezervou. A podľa odhadov spoločnosti IHS Markit, tento pokles dodávok novších modelov je spôsobený nárastom predaja aj u starších modelov.

Súvisiace: Cena modelu iPhone X po celom svete

Tiež je zrejmé, že Apple a Samsung naďalej dominujú celému zoznamu celosvetových zásielok; každá spoločnosť získala päť z desiatich najpredávanejších modelov, pričom s piatimi jej najpopulárnejšími smartphonami, spoločnosť Apple predala 40,6 miliónov kusov a Samsung s ďalšími piatimi modelmi predala 35,3 milióna kusov. Celosvetový podiel na trhu pre čínskych výrobcov sa navýšil, ale stále nedosiahli úroveň Apple alebo Samsung, čiastočne kvôli oneskoreniam pri zavádzaní nových zariadení od veľkých spoločností ako sú Huawei, Xiaomi a Vivo.

IPhone_X_bol_v_1_stvrtroku_2018_najoblubenejsim_smartphonom_sveta_graf

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: BI, Yahoo

Facebook komentár