Nové Audi Q3.

Nové Audi Q3.

Audi konečne predstavila svoju dlho očakávanú druhú generáciu crossoveru s označením Q3. Model Q3 sa bude nachádzať pod ocenenými modelmi typu Q5, Q7 a nedávno zverejneným modelom Q8.

Toto malé SUV bude konkurenciou pre BMW X1 alebo Mercedes-Benz GLA. Bude produkované na modulárnej platforme MQB a má atletickejší postoj.

Voči prvej generácii sú v novom modely nachádzajú viac renesančné a konzervatívne tvary. Výrazná osemuholníková maska chladiča Singleframe, veľké otvory pre prívody vzduchu alebo “vykrojené” svetlomety. Toto sa naozaj podarilo a vidíme v ňom ľahkú inšpiráciu z najnovšieho modelu Q8. Svetlomety sú vždy vybavené technológiou LED, za príplatok s technológiou Matrix LED.

Audi Q3 zo zadu.

Audi Q3 zo zadu.

 

Na dĺžku novinka meria 4485 milimetrov, čo je o 97 milimetrov viac ako predchádzajúce generácie. Šírka sa navýšila o 18 milimetrov na 1849 mm, výška je teraz 1585 mm. Rozvor nápravy bol predĺžený o 78 mm na 2681 milimetrov. K jedinej redukcií došlo v oblasti výšky vozu, a to o 5 milimetrov.

Súvisiace: Audi od roku 2018 začne produkovať jeden elektromobil ročne

Od začiatku predaja bude na výber zo štyroch pohonných jednotiek. Vznetová varianta je tu len jedna. A síce dvojliter s výkonom 110 kW. Kombinovaný je výhradne s pohonom všetkých kolies a manuálnou prevodovkou, pričom automatická doplní v tomto prípade ponuku neskôr, rovnako ako výkonnejšie prevedenie o 140 kilowattoch.

Interiér Audi Q3.

Interiér Audi Q3.

 

Najmenším zážihovým motorom je tisícpäťstovka so systémom deaktivácie dvoch valcov a výkonom 110 koní a krútiacim momentom 250 Nm. Kým inde ju poznáme ako 1.5 TSI Evo, u Audi ju hovoria 35 TFSI. Tento motor je párovaný so sedemstupňovou automatickou prevodovkou S tronic a pohonom predných kolies, neskôr aj s manuálom.

Audi Q3.

Audi Q3.

Dvojliter nájdete pod označením 40 TFSI, disponuje výkonom 140 kW a 320 Nm, vrcholom je rovnako objemná varianta s označením 45 TFSI. Tá ponúkne 169 kW a 350 Nm. Oba motory sa spájajú s prevodovkou S tronic a pohonom všetkých kolies quattro s hydraulicky ovládanou medzi-nápravovou viaclamelovou spojkou.

Výroba bude prebiehať v maďarskom závode Györ. Prvé kusy sa k zákazníkom dostanú ešte počas tohto ročného novembra.

 

Zdroj: MarketWatch, Fortune

Facebook komentár