Mercedes_ziskava_kontrolu_nad_svetovym_trhom_s_luxusnymi_automobilmi_2017

Mercedes-Benz zvýšil svoj náskok na medzinárodnom trhu s luxusnými automobilmi. Zmodernizovaný sedan Triedy E a rad nových športovo-úžitkových vozidiel podnietili výrazný nárast predajov, pomocou ktorého značka predbehla svojich konkurentov BMW a Audi.

Značka Mercedes patrí pod spoločnosť Daimler AG. Predaje značky sa v prvých deviatich mesiacoch roku 2017 zvýšili o 12% a celkový objem predaných vozidiel tak dosiahol hodnotu 1,72 miliónov kusov. Spoločnosti BMW sa v danom období darilo menej. Nárast jej predajov dosiahol 3,9%, čo v porovnaní so značkou Mercedes-Benz predstavuje trikrát nižšiu hodnotu. Na trh sa pritom dostalo 1,54 miliónov automobilov značky BMW. Najviac však zaostáva automobilka Audi, ktorá spadá pod spoločnosť Volkswagen. V tomto roku vykázala úpadok o 2% a predala celkovo 1,38 miliónov vozidiel.

Súvisiace: Toto je budúcnosť cestnej premávky

Spoločnosť BMW si po dlhú dobu udržiavala prvenstvo v predajoch na luxusnom trhu s automobilmi. V roku 2016 ju však po prvýkrát za posledných desať rokov vystriedala značka Mercedes. Prispela k tomu agresívna renovácia ponuky tejto značky, v rámci ktorej sa na trh dostala široká škála nových modelov SUV (medzi nimi GLC Coupe ), nové pick-upy Triedy X a dvojdverový športový automobil AMG GT. V rámci predaja modelov SUV dosiahla nemecká automobilka v septembri medziročné zvýšenie o 15%. Predaje modelov kupé, kabriolet a roadster poskočili až o 21%.

Na plný plyn. Značka Mercedes-Benz zvyšuje svoj náskok v predajoch pred konkurenčnými automobilkami. Porovnanie 9-mesačných predajov troch značiek v rokoch 2017 a 2016.

Na plný plyn. Značka Mercedes-Benz zvyšuje svoj náskok v predajoch pred konkurenčnými automobilkami. Porovnanie 9-mesačných predajov troch značiek v rokoch 2017 a 2016.

Spoločnosť BMW sa 13. októbra vyjadrila, že jej predaje v súčasnosti stagnujú, pretože zákazníci čakajú na uvedenie novej generácie modelu SUV X3. Mníchovská automobilka sa snaží znovu nadobudnúť svoje prvenstvo na trhu pomocou nových modelov typu X7 a Radu 8. Spoločnosť sa prostredníctvom nich usiluje udržať svoje príjmy na prijateľnej úrovni v období, keď je nútená investovať do výroby elektrických áut a rozvoja samoriadiacich technológií.

Súvisiace: Materská spoločnosť Mercedesu investuje do tohto startupu

Zdá sa, že automobilka Audi sa postupne spamätáva z emisného škandálu spoločnosti Volkswagen a konfliktu so svojimi predajcami v Číne. Svetové predaje tejto značky sa v septembri vyšvihli o 2,7%, čomu výrazne pomohol vzrastajúci dopyt po modeloch SUV a vyššie predaje v Číne. Značka však medzitým vykázala pokles predajov o 10% v Mexiku a Brazílii.

( AK by niekoho bavili preklady podobných “finančných článkov” pre komunitný projekt, nech sa Nám ozve na Facebook do správy )

Zdroj: Bloomberg, Reuters

Facebook komentár