Automobil Audi RS7 dosiahol rýchlosť 225 kilometrov za hodinu na závodnej dráhe počas tohto víkendu a za volantom nikto nesedel.

Spoločnosť Audi uviedla, že jej koncept s názvom Piloted Driving Concept na jej vozidle RS7 úspešne zvládol nároky pretekárske dráhy Hockenheimring v Nemecku pri vysokých rýchlostiach, s využitím len 7. počítačov a senzorov.

Súvisiace: Máte hlad? Tento automobil Vám nájde jedlo

Audi a ďalšie automobilky už skôr predstavili automatické jazdné technológie, ale tieto systémy sú prevádzkované v normálnych cestných rýchlostiach. Prevádzka vo vysokých rýchlostiach predstavuje inú sadu problémov.

Spoločnosť ďalej uviedla, že na dráhe v tej dobe neboli žiadne iné automobily na trati, ale auto sa dostalo až k blízkosti vlastných prevádzkových výkonných schopností. Takéto rýchlosti vyžadujú veľmi skoré reakcie, to všetko bez nejakých problémov šmyku alebo jazdy mimo trať a bolo schopné nájsť najlepšiu možnú variantu každej zákruty.

Vozidlo používalo ultra-presný polohovací systém, ktorý jej umožní rozoznať presné vlastné umiestnenie na trati, okamih za okamihom.

Podľa spoločnosti Audi, sa táto jeho schopnosť  nasmerovať kolesá v najlepšom možnom čase, je viac než len trikom pre zábavu. Jedná sa o významné dôsledky pre bezpečnosť.

Člen spoločnosti Audi pre oblasť technického vývoja pred skúškou poznamenal: “Musíme byť schopní zvládnuť extrémne situácie, a to je to, čo tu chceme predstaviť.”

Súvisiace: Automobily milionárov a miliardárov zo sektora technológií

Pri prevádzke bez vodiča na skutočných cestách, automobil musí vedieť reagovať na mimoriadne udalosti v cestách, ktoré vyžadujú vysokorýchlostné manévrovanie. To bude vyžadovať presné senzory, rýchle počítače a komplexné, flexibilné programovanie.

Audi je prvým výrobcom automobilov, ktoré získalo licencie pre podobné riadenie vozidla pre štát Kalifornia. Audi RS7 má motor o výkone 560 koní a dosahuje maximálnu rýchlosť takmer 305 kilometrov za hodinu.

Video z celého testu tejto jazdy bez vodiča:


Zdroj: AutoGuide

Facebook komentár